Reklama

Prymas Polski zajmie się kwestią kontrowersyjnego plakatu na kościańskiej farze?

fot. Patryk Piasecki / FB
fot. Patryk Piasecki / FB

List otwarty do Prymasa Polski Wojciecha Polaka podpisywać będą mieszkańcy Kościana.

- Wielu z nas jest oburzonych zamieszczeniem "słynnej" tabliczki na drzwiach kościańskiej fary. Pokażmy sprzeciw wobec mowy nienawiści podpisując otwarty list do Prymasa Polski Wojciecha Polaka - apeluje organizator akcji, Patryk Piasecki. To radny z Kościana, członek .Nowoczesnej. Zbieranie podpisów pod listem odbędzie się w Kościanie w czwartek wieczorem.

O sprawie pisaliśmy już w środę na naszym portalu. Na plakacie, który umieszczono na kościańskiej farze, podano wyniki głosowania w drugiej turze wyborów prezydenckich na terenie Kościana. Wygrał tam Rafał Trzaskowski stosunkiem głosów 61,51% do 38,49%. Autor plakatu jednoznacznie wskazał, że osoby, które zagłosowały na Trzaskowskiego wybrały "śmierć, nieszczęście i przekleństwo", a te, które głosowały na Andrzeja Dudę "życie, szczęście i błogosławieństwo".

Radio Elka porozmawiało z proboszczem tej parafii, ks. Pawłem Skrzypczakiem. Jak stwierdził, plakat miał zwrócić uwagę na świadomość wyborów. Zapowiedział też podjęcie kolejnego kroku, ale nie zdradził jakiego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
8.28 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro