Reklama
Reklama

Kościan: wierni, którzy głosowali na Trzaskowskiego "wybrali śmierć, nieszczęście i przekleństwo"

fot. Fara Kościan / FB

Bulwersujący plakat pojawił się na drzwiach kościańskiej fary.

Jak informują lokalne media, na plakacie podano wyniki głosowania w drugiej turze wyborów prezydenckich na terenie Kościana. Wygrał tam Rafał Trzaskowski stosunkiem głosów 61,51% do 38,49%. Autor plakatu jednoznacznie wskazał, że osoby, które zagłosowały na Trzaskowskiego wybrały "śmierć, nieszczęście i przekleństwo", a te, które głosowany na Andrzeja Dudę "życie, szczęście i błogosławieństwo".

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

Pod wynikiem Trzaskowskiego napisano też "bluźnierstwa, szyderstwa i profanacje", LGBT+, aborcja i eutanazja, lewicowy liberalizm moralny", a pod Dudy "Bóg, Maryja Niepokalana i liturgia Kościoła", rodzina, prawo do życia każdego , moralne prawo naturalne, dekalog i ewangelia". Na końcu pojawiło się stwierdzenie, że nie ma trzeciej drogi. - Ile jest warta twoja dusza - pyta autor.

Po opisaniu sprawy przez media w Kościanie głos zaczęli zabierać lokalni radni. Radni KO nie kryją, że są oburzeni i mają nadzieję, że sprawą zajmie się prokuratura. Radny PiS przyznał natomiast, że księża walczą o dusze mieszkańców, ale tym razem zrobili to nieudolnie.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW wydał ostrzeżenie przed burzami z gradem
29℃
19℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
6.03 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro