Reklama
Reklama

65-letni ekshibicjonista w centrum Poznania. Dostał 500 zł mandatu. Obnażał się też w ubiegłym tygodniu

fot. Karolina
fot. Karolina

W poniedziałek przy ulicy Święty Marcin pojawił się obnażony mężczyzna.

- W poniedziałek ok. godz. 12:00, przy ul. Św. Marcin, do strażników Referatu Drogowego podeszła kobieta i poinformowała o mężczyźnie, który w pobliskim sklepie obnażył się przed nią. Zachowanie mężczyzny było bulwersujące i gorszące. Kobieta opisała strażnikom wygląd mężczyzny i kierunek, w którym się oddalił - wyjaśniają funkcjonariusze straży miejskiej.

Strażnicy rozpoczęli poszukiwania wskazanego mężczyzny. I szybko go odnaleźli. Siedział obnażony na przystanku tramwajowym. - Ponieważ mężczyzna nie posiadał dokumentu tożsamości, jego dane potwierdzili policjanci z KP Stare Miasto - dodają. Okazało się, że był to 65-letni mieszkaniec Poznania. Ukarano go mandatem w wysokości 500 złotych.

Już w piątek do naszej redakcji dotarła informacja o ekshibicjoniście, który pojawia się w centrum Poznania. - W czwartek w tramwaju linii nr 17 (jadącym o 17:42 z Ogrodów) ok. 18:56 koło Mostu Teatralnego jeden pan w żółtych spodniach, bez maski, z brodą i w bluzce z krótkim rękawem zmieniając miejsce siedzące z pierwszego miejsca przy pierwszych drzwiach na miejsce przy drugich drzwiach ukazał swoje przyrodzenie - napisała do nas czytelniczka Karolina. - Były kamery w tramwaju i mogły nagrać tą sytuację. Natomiast w piątek spotkałam go znowu w tramwaju nr 17 ok. 17:07. Wysiadł przy Rondzie Śródka ok. 17:09 i zdążyłam zrobić mu parę zdjęć (w tym jedno przyłapane na gorącym uczynku). Zgłosiłam sprawę do Straży Miejskiej i do ZTM - dodała.

Zdjęcie, które otrzymaliśmy od czytelniczki, przesłaliśmy do straży miejskiej z pytaniem, czy to ten sam mężczyzna, który został ukarany mandatem w poniedziałek. Okazuje się, że tak. - Był nawet tak samo ubrany - mówi Przemysław Piwecki z SM. - Sprawa z ubiegłego tygodnia jest w toku i prawdopodobnie zostanie skierowana do sądu - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa!
6℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
15.74 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro