Reklama

Wybory 2020: pierwszeństwo w lokalu mają m.in. seniorzy i kobiety w ciąży

fot. Włodzimierz Hoppel / archiwum
fot. Włodzimierz Hoppel / archiwum

W niedzielę odbywa się II tura głosowania w wyborach prezydenckich.

We wtorek ukazała się nowelizacja rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie wykazu środków ochrony osobistej związanej ze zwalczaniem epidemii COVID-19 dla członków obwodowych komisji wyborczych oraz szczegółowych zasad bezpieczeństwa sanitarnego w lokalu wyborczym.
Nowe przepisy przewidują, że w pierwszej kolejności w lokalach obsługiwane będą:
- osoby powyżej 60. roku życia,
- kobiety w ciąży,
- osoby z dzieckiem do lat 3,
- osoby z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności, z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego lub, które ze względu na stan zdrowia nie mogą - poruszać się samodzielnie.

W związku ze zmianami Polacy otrzymali w sobotę nietypowy alert RCB. Wiadomość tekstowa dotyczyła właśnie drugiej tury wyborów.
Dziś do mieszkańców całej Polski został wysłany Alert RCB dotyczący zmiany zasad obsługi wyborców. II tura wyborów prezydenckich w niedzielę 12.07. Osoby 60+, kobiety w ciąży oraz osoby niepełnosprawne będą mogły głosować w komisjach wyborczych bez kolejki - czytamy w komunikacie.

Uwaga

Dziś do mieszkańców całej Polski został wysłany
#AlertRCB, dotyczący zmiany zasad obsługi wyborców.

II tura wyborów prezydenckich w niedzielę 12.07. Osoby 60+, kobiety w ciąży oraz osoby niepełnosprawne będą mogły głosować w komisjach wyborczych bez kolejki. pic.twitter.com/29JwyhOvlH

- Rządowe Centrum Bezpieczeństwa (@RCB_RP) July 11, 2020


O tym jak należy przygotować się przed wejściem do lokalu i jak poprawnie oddać głos piszemy tutaj. Informację o tym, gdzie znaleźć swój lokal wyborczy tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
14.42 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro