Reklama
Reklama

Wybory 2020: Jak znaleźć swój lokal wyborczy?

Zdjęcie ilustracyjne | fot. UMP
Zdjęcie ilustracyjne | fot. UMP

Osoby, które jeszcze dziś nie są pewne do jakiej komisji się zgłosić, mogą to sprawdzić na kilka sposobów.

Można między innymi skorzystać z cyfrowego planu miasta, gdzie należy odnaleźć swój adres. Nazwę ulicy i numer domu wpisujemy w pole "szukaj" w prawym górnym rogu ekranu. Po kliknięciu lupy, na planie pojawi się wizytówka punktu adresowego. Wśród informacji znajduje się m.in. odnośnik z numerem obwodu wyborczego i lokalizacją komisji właściwej dla danego adresu. Następnie wystarczy kliknąć przycisk "lokal wyborczy". Na mapie pokaże się adres siedziby komisji wyborczej oraz informacja, czy jest ona dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami - informują miejscy urzędnicy.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Adresy lokali wyborczych na cyfrowym planie miasta można również sprawdzić w inny sposób. Należy kliknąć przycisk "mapy" w górnym pasku menu i wybrać mapę tematyczną "wybory". Na ekranie pojawią się adresy wszystkich lokali wyborczych na terenie Poznania - dodają.

Można też wysłać SMS ze swoim numerem PESEL pod numer 4320 (opłata za połączenie naliczana jest według cennika operatora nadawcy).

Kolejnym sposobem uzyskania informacji o miejscu głosowania jest kontakt z pracownikami miejskiej infolinii Poznań Kontakt pod numerem 61 646 33 44. Konsultanci udzielą informacji o adresach lokali wyborczych i ich dostosowaniu do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW odwołał ostrzeżenie dla kilkunastu powiatów!
-1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
70.99 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro