Reklama
Reklama

Okradli mieszkańców domów jednorodzinnych, w tym rodzinę Pyżalskich, na 3 mln zł. Wszyscy trafią do więzienia

Część skradzionej biżuterii rodziny Pyżalskich | fot. Biuro Detektywstyczne Rutkowski/Patriot24.net

Jest wyrok w sprawie mężczyzn, którzy włamywali się do domów jednorodzinnych w okolicy Poznania i kradli z nich pieniądze oraz biżuterię.

Do włamania do domu Izabelli Łukomskiej-Pyżalskiej doszło na początku maja 2014 roku. Złodzieje wynieśli z budynku biżuterię i zegarki o wartości około 400 tysięcy złotych. Po ogłoszeniu informacji o włamaniu, rodzinie Pyżalskich pomagał Krzysztof Rutkowski, znany detektyw, który wyznaczył nawet nagrodę finansową za pomoc w ustaleniu sprawców przestępstwa.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Wiosenne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 marca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Rodzina Pyżalskich nie była jedyną ofiarą złodziei, których zatrzymano w czerwcu 2014 roku. Wówczas zatrzymano 3 osoby, mieszkańców Poznania, a także zabezpieczono sporo biżuterii i zegarków. Jak podaje Głos Wielkopolski, właśnie skazano mężczyzn odpowiedzialnych za kradzieże z włamaniami. To Paweł K., Artur C., Artur J. i Saulius B. Z ustaleń śledczych wynika, że do włamań dochodziło w 2013 i 2014 roku. To Paweł K. miał ich dokonać najwięcej - 35. W ich trakcie miał ukraść przedmioty warte prawie 3 mln złotych. Artur C. ma na koncie 27 włamań, Artur J. 21, a Litwin Saulius B. 7. Zarzuty postawiono też Rafałowi M., który miał namawiać mężczyzn do tego, by włamali się do domu rodziny Pyżalskich.

W czwartek mężczyzn skazano na więzienie. Najdłużej, prawie 9 lat, w więzieniu ma spędzić Paweł K. Na 6 lat został skazany Artur C., o rok krócej posiedzi Artur J., a Litwin ma przebywać za kratami 3 lata i 8 miesięcy. Rafała M. skazano natomiast na 1 rok i 5 miesięcy więzienia. Dodatkowo skazani mają zapłacić 3 rodzinom, które okradli, nawiązkę. Między innymi rodzinie Pyżalskich, do których ma trafić 25 tysięcy złotych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

"Wiosna" w Poznaniu, nad Wartą tłumy
8℃
5℃
Poziom opadów:
4.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
57.47 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro