Reklama

Jest odpowiedź kibiców Lecha Poznań na zniszczenie symbolu Kolejorza

fot. Arek
fot. Arek

W nocy prawdopodobnie miłośnicy Lechii Gdańsk zniszczyli lokomotywę ustawioną przy Stadionie Miejskim.

Na parowozie pojawił się napis "BKS ULG / Puchar jest nasz", a także na czerwono przekreślono herb Lecha Poznań. Piszemy o tym TUTAJ. Rzecznik poznańskiego klubu zapewnił, że teren jest objęty monitoringiem i nie zostanie to tak zostawione. Lokomotywa już jest natomiast czyszczona.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Na odpowiedź kibiców Lecha Poznań nie trzeba było długo czekać. - Dziś w nocy chłopcy z Gdańska postanowili "ozdobić" nieco zabytkową lokomotywę stojącą obok stadionu. Rozumiemy, że zdolności malarskie idą w parze ze znajomością ortografii. Nie będziemy ganić, bo przypuszczamy, że intencje były... no, jakieś tam były - piszą kibice Kolejorza na Facebooku. - Wychodząc naprzeciwko problemom, które życie stawia przed ULG (Ultras Lechia Gdańsk - przyp.red.) postanowiliśmy wspomóc ich starania. Przygotowaliśmy specjalną paczkę - w skład której wchodzi blok rysunkowy, kredki, plastelina i lokomotywa gotowa do pokolorowania. Jako wyjątkowy dodatek dokładamy również dwie książki. Jedna z nich, z całą pewnością nie raz, nie dwa wywoła niesamowite zaskoczenie na twarzach ULG - jest to bowiem SŁOWNIK ORTOGRAFICZNY. Druga - znacznie trudniejsza - o Bohaterach Poznańskiego Czerwca 1956 r. Tych samych, którzy jako pierwsi przeciwstawili się komunistycznej władzy, a jednocześnie wybudowali m.in. lokomotywę, która stoi pod naszym stadionem. Życzymy miłego rysowania i jeszcze milszej lektury. Pamiętajcie chłopaki - aby nie wyjeżdżać za linie - dodają.

W środę o 20.00 na stadionie przy Bułgarskiej Lech Poznań będzie walczyć z Lechią Gdańsk o finał Pucharu Polski.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
9.55 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro