Reklama
Reklama

Lokomotywa przy Stadionie Miejskim w barwach Lechii Gdańsk

fot. Arek
fot. Arek

W środę o 20.00 na stadionie przy Bułgarskiej Lech Poznań zmierzy się z Lechią Gdańsk w rozgrywkach o finał Pucharu Polski.

Prawdopodobnie w nocy z wtorku na środę nieznani sprawcy "wymalowali" lokomotywę - symbol Kolejorza, która stoi przy Stadionie Miejskim. Pojawiły się na niej napisy "BKS" oraz "Puchar jest nasz". - Dziś o 7.00 rano tak wygląda nasza lokomotywa. Z przodu też pomazana. Kibice z Gdańska się popisali - napisał nasz czytelnik Arek. Choć "BKS" od dawna nie widnieje w oficjalnej nazwie Lechii Gdańsk, kibice tej drużyny wspierając swoich piłkarzy głośno śpiewają "BKS BKS BKS / każdy kibic wie co to jest". Klub pod nazwą BKS Lechia Gdańsk funkcjonował do 1991 roku.

Zapytaliśmy rzecznika Lecha Poznań o to, czy klub będzie podejmować jakieś działania w związku z tym aktem wandalizmu. Czekamy na odpowiedź.

Przypominamy, że lokomotywa Ty51-183 stanęła przy Stadionie Miejskim w 2016 roku. Ma 23 metry długości i waży 130 ton. Jej oficjalne odsłonięcie odbyło się 16 października. Parowóz stał się symbolem Lecha Poznań i atrakcją dla osób odwiedzających ten rejon Poznania.

  • Aktualizacja
    środa, 8.07.2020 r., godz. 09.47
    Aktualizacja
    środa, 8.07.2020 r., godz. 09.47
    - "Gratulacje" za akt wandalizmu wobec lokomotywy, która jest symbolem Lecha, ale wyprodukowana została w Zakładach Cegielskiego w 1956, więc sprawcy swoim występkiem okazali "szacunek" także robotnikom Czerwca '56. Ciekawe, czy podobnie traktują bohaterów wydarzeń na Wybrzeżu... Oczywiście dodam, że na miejscu działa monitoring i działania wyjaśniające zostały już podjęte. No i po drugie, już trwa usuwanie zniszczeń. Kibice Lecha - do zobaczenia wieczorem! - informuje na Twitterze rzecznik Lecha Poznań, Maciej Henszel.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
4.9 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
10.98 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro