Reklama
Reklama

Strażnicy miejscy w ostatnich dniach odebrali ponad 1200 zgłoszeń. Mieszkańcy głównie skarżą się na nieprawidłowe parkowanie

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Straż Miejska
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Straż Miejska

Strażnicy podsumowali swoje działania prowadzone od 29 czerwca do 5 lipca.

W minionym tygodniu strażnicy duży nacisk kładli na informowanie mieszkańców o ciągle panującym zagrożeniu ze strony koronawirusa. Działania informacyjne są bardzo istotnym elementem zwłaszcza, że od początku czerwca zniesiono konieczność zakrywania ust i nosa w przestrzeni otwartej, pod warunkiem dystansowania się. Obowiązek ten nadal jest wymagany w miejscach publicznych zamkniętych, takich jak sklepy, komunikacja publiczna, urzędy, czy place zabaw. Słowem usta i nos zakrywamy wszędzie tam, gdzie trudno jest zachować należyty dystans pomiędzy ludźmi - informuje Przemysław Piwecki, rzecznik straży miejskiej.

Strażnicy rejonowi wspólnie z pracownikami MOPR, przeprowadzili w ramach działań ograniczających rozprzestrzenianie się epidemii, ostatnią już wizytację niemieszkalnych miejsc przebywania bezdomnych. Przekazywali bezdomnym maseczki ochronne i również przypominali o ciągłym zagrożeniu.

W dniach od 29 czerwca do 5 lipca służba dyżurna straży miejskiej w Poznaniu przyjęła 1 243 zgłoszenia. Najwięcej, bo aż 589 zgłoszeń dotyczyło nieprawidłowo zaparkowanych samochodów. Strażnicy interweniowali praktycznie na terenie całego miasta - osoby ignorujące podstawowe przepisy z zakresu porządku w ruchu drogowym były wzywane do siedziby Straży Miejskiej, natomiast w szczególnych przypadkach, gdy zaparkowane samochody zagrażały bezpieczeństwu innych uczestników ruchu, strażnicy zlecali usunięcie ich na parking strzeżony (odholowano 15 samochodów) - tłumaczy Piwecki.

Coraz więcej interwencji strażnicy podejmują wobec zwierząt wymagających pomocy, bądź psów pozostawionych bez opieki. W minionym tygodniu aż 158 interwencji dotyczyło zwierząt. Najczęściej mieszkańcy zgłaszają uciążliwości powodowane przez dziki oraz bezpańskie psy - dodaje rzecznik.

Z kolei operatorzy monitoringu miejskiego ujawnili szereg przypadków spożywania alkoholu w miejscach zabronionych i zażywania środków odurzających. Szczególną uwagę operatorzy zwracają na obszar Wartostrady, gdyż są to tereny często odwiedzane przez młodzież.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
5.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
52.24 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro