Reklama
Reklama

Wspaniałe informacje zza oceanu. Marcelek wyzdrowiał!

fot. Mały Marcel - wielki guz. / FB

Marcelek właśnie zakończył leczenie nowotworu w USA. Rezonans kręgosłupa i główki nic nie wykazał. Chłopiec może wracać do domu, choć w obecnej sytuacji nie jest to takie proste.

Mały mieszkaniec Krotoszyna ma obecnie 14 miesięcy. W połowie listopada rodzice usłyszeli straszne informacje. Ich jedyny syn jest poważnie chory. Diagnoza brzmiała jak wyrok - medulloblastoma, nowotwór, guz mózgu. W Polsce lekarze proponowali tylko chemię, którą dziecko cały czas przyjmowało, jednak było pewne, że to nie wyleczy Marcelka. Zrozpaczeni rodzice zaczęli szukać ratunku na całym świecie i pojawiło się światełko w tunelu - leczenie w USA. Koszty leczenia przerosły możliwości finansowe rodziców. Dlatego postanowili poprosić o pomoc. Dzięki wsparciu wielu osób dobrej woli udało się zebrać ogromne pieniądze i chłopiec wraz z rodzicami mógł wyjechać do USA.

Leczenie trwało kilka miesięcy, ale właśnie nadeszły wspaniałe informacje. Marcelek jest zdrowy. Mój wczorajszy rezonans kręgosłupa i główki wykazał, że jestem CZYŚCIUTEŃKI! Lekarze są pod ogromnym wrażeniem jak silnym dzieckiem jestem i z jaką determinacją przechodziłem każdy kolejny etap leczenia, a przy tym nie tracąc uśmiechu! - napisali na portalu społecznościowym rodzice chłopca, za każdym razem podkreślając swoją wdzięczność za ogromne wsparcie, jakie dostali od wielu osób.

W poniedziałek chłopiec będzie miał jeszcze kontrolny pomiar parametrów krwi, później konsultacje i jeśli wszystko się powiedzie możliwy będzie powrót do domu, jednak obecnie nie jest to takie proste. Między innymi z powodu koronawirusa. Rodzice obawiają się o bezpieczeństwo chłopca, dlatego będą zabiegać o rządowy samolot. Mamy nadzieje, że chociaż w ten sposób nasze państwo będzie skłonne nam pomoc.. pieniążki już zbieraliśmy na własna rękę - może chociaż postarają się o bezpieczny lot dla swojego dzielnego obywatela - piszą rodzice Marcelka.Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
8.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro