Reklama

Seniorka oddała niemal 8 tys. zł oszustowi. Chciała ratować córkę przed więzieniem

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Policja
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Policja

Policja po raz kolejny apeluje i prosi o rozwagę.

70-letnia mieszkanka Czarnkowa, poinformowała funkcjonariuszy, że padła ofiarą oszustwa. W wyniku przestępczego procederu, kobieta straciła prawie 8 tysięcy złotych.

Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że na jej telefon zadzwonił fałszywy policjant, przedstawiając nieprawdziwe informacje o rzekomym wypadku drogowym, jaki miała spowodować córka seniorki. Następnie sprawca poinformował o konieczności przekazania pieniędzy, aby rzekoma córka mogła uniknąć aresztu. Sposób prowadzenia rozmowy był na tyle przekonujący, że 70-latka uwierzyła w opowieść. Chwilę po zakończonej rozmowie przed drzwiami seniorki zjawił się mężczyzna, któremu kobieta przekazała pieniądze, w kwocie prawie 8 tysięcy złotych. Była przekonana, że pomaga córce, jednak po kilku godzinach, po rozmowach z członkami rodziny, kobieta zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa - relacjonuje asp. Karolina Górzna-Kustra, oficer prasowy policji w Czarnkowie.

Policja poszukuje sprawców i po raz kolejny apeluje do wszystkich o rozwagę i rozsądek w kontaktach z nieznajomymi. Przestrzegamy przed łatwowiernością w przypadku podobnych telefonów. Każdą taką informację należy zweryfikować, a szczególnie wtedy, gdy rozmówca prosi nas o pieniądze - dodaje rzeczniczka.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

7℃
3℃
Poziom opadów:
2.5 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
16.23 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro