Reklama
Reklama

Od soboty będzie można korzystać z poznańskich pływalni letnich. Jakie obowiązują zasady w związku z pandemią?

fot. POSiR
fot. POSiR

Chwiałka oraz zespół basenów w Parku Kasprowicza są przygotowane do sezonu zgodnie z wytycznymi dotyczącymi bezpieczeństwa sanitarnego.

Czekaliśmy na ten dzień z niecierpliwością. Stęskniliśmy się za poznaniakami i wiemy, że oni stęsknili się za pływaniem - mówi dyrektor POSiR Łukasz Miadziołko.

Zarówno na Chwiałce, jak i w Parku Kasprowicza miłośnicy pływania mają do dyspozycji pięćdziesięciometrowy basen sportowy, basen rekreacyjny ze zjeżdżalnią oraz brodzik z atrakcjami dla najmłodszych. Na terenie obu pływalni znajdują się boiska do siatkówki plażowej, a w Parku Kasprowicza dodatkowo urządzenia do street workoutu.

Pływalnie będą czynne codziennie. Chwiałka w godzinach 9.00 - 19.00, a Pływalnia w Parku Kasprowicza w godz. 9.00 - 20.00.
W tym roku za wstęp na basen zapłacimy 12 zł (bilet normalny) i 8 zł (bilet ulgowy). Z ulg mogą korzystać dzieci, młodzież szkolna, studenci do 26 roku życia oraz posiadacze Poznańskiej Złotej Karty Seniora. Dodatkowe zniżki czekają przy zakupie karnetu na 10 wejść, kosztuje on 108 zł (normalny) i 72 zł (ulgowy). Posiadaczom Karty Rodziny Dużej przysługuje 50-procentowa zniżka na bilety jednorazowe. Bilet wstępu jest ważny przez cały dzień. Ze względu na ograniczenia związane z koronawirusem nie będzie możliwości opuszczenia basenu i powtórnego skorzystania z tego samego biletu w danym dniu - informuje Filip Borowiak, rzecznik POSiR-u.

Na pływalniach letnich obowiązują zasady bezpieczeństwa zgodne z wytycznymi służb sanitarnych w okresie epidemii COVID19.

Najważniejsza z nich to zachowanie dystansu społecznego - przypomina Łukasz Miadziołko - nie zbliżajmy się do naszych sąsiadów w wodzie i poza basenem na odległość mniejszą niż dwa metry. Nasze bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych - dodaje.

W miejscach takich jak kasy i przebieralnie, na ziemi pojawiły się linie, które mają przypominać użytkownikom o zachowaniu odstępu. Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji umieściły również na pływalniach banery informujące o zasadach bezpieczeństwa. Pracownicy pływalni będą regularnie dezynfekowali toalety, przebieralnie, kluczyki od szafek, leżaki z których mogą korzystać użytkownicy. Z wizyty na pływalni letniej powinny zrezygnować osoby, które mają objawy infekcji (gorączkę, kaszel i katar) - dodaje Borowiak.

Pływalnie letnie Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji będą czynne do końca sierpnia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To może być niebezpieczna noc. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
27℃
14℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.77 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro