Reklama
Reklama

Poznań: radni zdecydowali, że program in vitro będzie kontynuowany

Zdjęcie ilustracyjne | fot. jess lis / freeimages.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. jess lis / freeimages.com

Pomoc dla poznańskich par starających się o dziecko działa od 2017 roku. Dzięki temu, do tej pory na świat przyszło ponad 200 maluchów.

Podczas wtorkowej sesji miejscy radni przyjęli program polityki zdrowotnej "Leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców miasta Poznania w latach 2021-2024". Oznacza to, że pomoc finansowa, skierowana do poznaniaków starających się o dziecko będzie kontynuowana.

Z trwającej edycji programu mogą skorzystać mieszkające w Poznaniu pary, które do tej pory bezskutecznie starały się o dziecko. Muszą jednak spełnić kilka warunków, m.in. mieć udokumentowane wcześniejsze leczenie niepłodności, a wiek kobiety powinien mieścić się w granicach 20-43 lata.

Aby uzyskać wsparcie z miejskiego budżetu, pary powinny wypełnić wniosek (dostępny na miejskiej stronie internetowej) i złożyć go w odpowiedniej placówce - jednej z trzech, które biorą udział w programie. To Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, InviMed Europejskie Centrum Macierzyństwa Poznań, oraz Klinika Leczenia Niepłodności, Ginekologii i Położnictwa Bocian 4. Po spełnieniu wymogów formalnych i po kwalifikacji medycznej wybrana klinika lub szpital wystawia orzeczenie lekarskie o stanie zdrowia, a wniosek o wsparcie finansowe dla pary trafia do Urzędu Miasta Poznania - przypominają miejscy urzędnicy. Dofinansowanie jest przyznawane według kolejności zgłoszeń. Pary, które zakwalifikują się do programu, mogą liczyć na 5 tys. zł dofinansowania - maksymalnie trzykrotnie (czyli do trzech zabiegów) - dodają.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

7℃
4℃
Poziom opadów:
4.8 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
9.60 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro