Reklama
Reklama

O krok od tragedii. Samochód wypadł z drogi uderzył w znak i połamał kilka drzew

fot. KPP Wolsztyn
fot. KPP Wolsztyn

Kierowca był pijany.

W niedzielę rano dyżurny wolsztyńskiej jednostki Policji otrzymał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego, do którego doszło na ul. Powstańców Wielkopolskich w Mochach. Na miejsce natychmiast udały się służby.

Mundurowi ustalili, że informację o zdarzeniu przekazał za pośrednictwem numeru alarmowego 112 jeden z mieszkańców ulicy, który usłyszał potężny huk, a gdy wyszedł z domu zauważył rozbite auto. Na miejscu znajdowali się również dwaj inni mężczyźni, którzy jako pierwsi ruszyli z pomocą kierowcy Audi A7, pomogli mu wydostać się z auta i odłączyli akumulator - relacjonuje asp. sztab. Wojciech Adamczyk, oficer prasowy policji w Wolsztynie.

Uszkodzenia powstałe w wyniku utraty panowania nad pojazdem, połamane drzewa oraz niemal doszczętnie rozbity samochód wskazywały na możliwość poważnych następstw zdarzenia u kierowcy. Mężczyzna, którym okazał się 24-letni mieszkaniec gminy Wolsztyn ku zaskoczeniu policjantów był jednak przytomny i nie posiadał widocznych obrażeń - dodaje.

Już w trakcie rozmowy policjanci wyczuli od kierowcy woń alkoholu. Badanie alkotestem potwierdziło podejrzenie dotyczące obecności alkoholu w jego organizmie. Urządzenie wskazało 0,51 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu (1,07 promila) - dodaje rzecznik.

Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny samochodu, którym się poruszał. W sprawie wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze. Kierowca musi się liczyć z surowymi konsekwencjami.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
2℃
Poziom opadów:
4.4 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
8.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro