Reklama
Reklama

50-latek zniszczył kilkanaście nagrobków. "Nie potrafi wytłumaczyć, co było przyczyną jego zachowania"

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Policja
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Policja

Mężczyzna był pijany.

Zawiadomienie o zniszczeniu nagrobków wpłynęło do pleszewskiej komendy w ubiegły wtorek wieczorem. Do zdarzenia doszło na cmentarzu przy ulicy Kaliskiej w Pleszewie. Kilka minut później policjanci na ul. Sienkiewicza zatrzymali podejrzanego. Okazał się nim 50-letni mieszkaniec Pleszewa.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Wandal uszkodził łącznie 13 pomników. Przewrócił dwie płyty nagrobkowe, porozbijał wazony i znicze - informuje asp. Monika Kołaska, oficer prasowy policji w Pleszewie.

50-latek, w chwili zatrzymania miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnego aresztu, gdzie po wytrzeźwieniu został przesłuchany. Mężczyzna nie potrafił wytłumaczyć, co było przyczyną jego zachowania - dodaje.

Mężczyzna był już karany za podobne przestępstwa. Teraz usłyszał zarzuty dotyczące znieważenia miejsc spoczynku i zniszczenia mienia. Za popełnione przestępstwa grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności - kończy rzeczniczka.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
31.40 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro