Reklama
Reklama

Nocna akcja służb na ul. Głogowskiej: policjanci wyważyli drzwi do mieszkania starszej kobiety?

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Do zdarzenia doszło w nocy z czwartku na piątek.

Nasi Czytelnicy informowali nas w czwartek wieczorem, o dużej akcji służb na ul. Głogowskiej w Poznaniu. Okazało się, że według zgłoszenia w jednej z kamienic miał zaatakować nożownik, a ranne miały zostać trzy osoby. Szybko okazało się, że alarm był fałszywy.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Według informacji przekazanych nam rano przez administratora budynku to "głupi żart" jednego z mieszkańców. Jeden z lokatorów budynku (będący pod wpływem alkoholu) wykorzystał fakt, że doszło w nim przed 2 tygodniami do pobicia i bezzasadnie wezwał policję, by utrudniać prowadzenie wadzącego mu hostelu znajdującego się w budynku - czytamy w oświadczeniu administratora budynku. Dostał on grzywnę od policji i sprawa zostanie skierowana do sądu za bezpodstawne i manipulacyjne wezwanie 4 radiowozów policji wraz z 2 karetkami - dodał.

Policjanci potwierdzili, że alarm był fałszywy. Sprawca jest już nam znany. Skierowaliśmy wobec niego wniosek o ukaranie do sądu - mówi nam podkom. Piotr Garska z biura prasowego wielkopolskiej policji.

Tymczasem docierają do nas kolejne informacje. Jeden z czytelników poinformował nas o "fatalnej" pomyłce policji. Doszło do wyważenia drzwi do mieszkania i najścia starszej, niewinnej kobiety - pisze.

Z prośbą o wyjaśnienie zwróciliśmy się do policji. W związku z tym, że odebraliśmy zgłoszenie, że w tym miejscu istnieje zagrożenie życia i zdrowia a nikt policjantom nie otworzył drzwi zapadła decyzja o wejściu siłowym. Zostały wyważone drzwi, ale nie do prywatnego mieszkania - tylko do wejścia na teren hostelu - tłumaczy Garstka. Na pewno nie było to mieszkanie seniorki - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
-1℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
87.69 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro