Reklama
Reklama

Nocna akcja służb na ul. Głogowskiej: policjanci wyważyli drzwi do mieszkania starszej kobiety?

fot. Czytelnik

Do zdarzenia doszło w nocy z czwartku na piątek.

Nasi Czytelnicy informowali nas w czwartek wieczorem, o dużej akcji służb na ul. Głogowskiej w Poznaniu. Okazało się, że według zgłoszenia w jednej z kamienic miał zaatakować nożownik, a ranne miały zostać trzy osoby. Szybko okazało się, że alarm był fałszywy.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Według informacji przekazanych nam rano przez administratora budynku to "głupi żart" jednego z mieszkańców. Jeden z lokatorów budynku (będący pod wpływem alkoholu) wykorzystał fakt, że doszło w nim przed 2 tygodniami do pobicia i bezzasadnie wezwał policję, by utrudniać prowadzenie wadzącego mu hostelu znajdującego się w budynku - czytamy w oświadczeniu administratora budynku. Dostał on grzywnę od policji i sprawa zostanie skierowana do sądu za bezpodstawne i manipulacyjne wezwanie 4 radiowozów policji wraz z 2 karetkami - dodał.

Policjanci potwierdzili, że alarm był fałszywy. Sprawca jest już nam znany. Skierowaliśmy wobec niego wniosek o ukaranie do sądu - mówi nam podkom. Piotr Garska z biura prasowego wielkopolskiej policji.

Tymczasem docierają do nas kolejne informacje. Jeden z czytelników poinformował nas o "fatalnej" pomyłce policji. Doszło do wyważenia drzwi do mieszkania i najścia starszej, niewinnej kobiety - pisze.

Z prośbą o wyjaśnienie zwróciliśmy się do policji. W związku z tym, że odebraliśmy zgłoszenie, że w tym miejscu istnieje zagrożenie życia i zdrowia a nikt policjantom nie otworzył drzwi zapadła decyzja o wejściu siłowym. Zostały wyważone drzwi, ale nie do prywatnego mieszkania - tylko do wejścia na teren hostelu - tłumaczy Garstka. Na pewno nie było to mieszkanie seniorki - dodaje.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
6.05 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro