Reklama
Reklama

"Jak oddychać w tak nagrzanym autobusie?" MPK jednak uruchamia klimatyzację w pojazdach

fot. Michał Nadolski, archiwum

Wracamy do sprawy klimatyzacji w pojazdach komunikacji miejskiej.

We wtorek pisaliśmy, że poznańskie MPK nie otrzymało odpowiednich wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego na temat wpływu klimatyzacji na rozprzestrzenianie się koronawirusa, i w związku z tym klimatyzacji w pojazdach nie uruchomiono.

Zwłoka - niezależnie od jej przyczyny - nie podoba się pasażerom. - Czy w autobusach istnieje system chłodzenia, inaczej zwany klimatyzacją? Właśnie podróżuję autobusem Lini nr 341 rondo Śródka - Przebędowo. Otwarte są okna, ale nie idzie oddychać - brak klimatyzacji, a w maseczkach oddychanie jest bardzo utrudnione. Może zamiast komunikatu przypominającego o zakrywaniu nosa i ust może podawać instrukcje jak oddychać w tak bardzo nagrzanym autobusie? - napisał do nas jeden z czytelników.

Dla niego - oraz wszystkich pozostałych pasażerów - mamy dobrą informację. Wkrótce w autobusach i tramwajach będzie chłodniej. - Informujemy, że od dzisiaj sukcesywnie będzie włączana klimatyzacja w pojazdach MPK Poznań - zapowiedziała w środę Agnieszka Smogulecka, rzecznik przewoźnika.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Na drogach może być ślisko! IMGW ostrzega przed oblodzeniem
4℃
-3℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
10.15 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro