Reklama
Reklama

Piątkowo: sala gimnastyczna przy szkole ma już pierwsze ściany

fot. PIM

Przy Szkole Podstawowej nr 68 na os. Jana III Sobieskiego trwa budowa sali gimnastycznej.

Dzięki inwestycji uczniowie nie tylko zyskają miejsce na aktywność fizyczną, ale też nową część dydaktyczną.

Prace trwają od początku wiosny. Do tej pory wykonano przebudowę istniejącej infrastruktury technicznej oraz fundamenty pod częścią administracyjno-dydaktyczną. Aktualnie stawiane są ściany parteru tej części budynku, czyli pierwszej z trzech kondygnacji nowego skrzydła szkoły. Powstają również fundamenty pod salę gimnastyczną oraz bibliotekę z czytelnią - mówi Justyna Litka, prezes zarządu spółki PIM.

Powierzchnia użytkowa szkoły niemal się podwoi, sama sala gimnastyczna będzie mieć ponad 400 metrów kwadratowych. Oprócz niej na parterze nowego budynku powstaną m.in. szatnie, umywalnie i toalety (w tym dla osób z niepełnosprawnościami), pokój trenerów, sala korekcyjna i pomieszczenie do rehabilitacji oraz magazyn sprzętu. Na pierwszym piętrze mieścić się będą m.in. balkon sali gimnastycznej, biblioteka z czytelnią, sale dydaktyczne, toalety, a także gabinety dyrekcji i pedagoga. Dodatkowe cztery sale dydaktyczne powstaną na drugim piętrze, a w piwnicy istniejącego budynku zostaną przebudowane pomieszczenia techniczne. Teren w sąsiedztwie budynku zostanie zagospodarowany i obsadzony zielenią - informują PIM.

Nowa sala gimnastyczna z częścią dydaktyczną to pierwszy etap rozbudowy szkoły na os. Jana III Sobieskiego. Jego koniec przewidziany jest na wiosnę przyszłego roku.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
20.63 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro