Reklama
Reklama

Kostka brukowa, odkurzacze i papier toaletowy w ciężarówkach na A2 w święto

fot. WITD

W Boże Ciało kierowcy poruszali się trasą A2 mimo zakazu.

- W tym roku przed wolnym ustawowo świętem Bożego Ciała nie obowiązywał zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton w godzinach od 18 do 22. Jednak już 11 czerwca, w samo święto, wielkopolscy inspektorzy z Gniezna na autostradzie A2 mieli pełne ręce roboty z kierowcami, którzy nie stosowali się do zakazu ruchu w ten dzień w godzinach od 8 do 22 - wyjaśniają inspektorzy WITD.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Aż 11 pojazdów poruszających się A2 musiało zjechać na parking strzeżony z zakazem ruchu do godziny 22.00. - Zostanie też wszczętych tyle samo postępowań administracyjnych wobec przedsiębiorców na łączną sumę 22000 złotych. Dodatkowo osoby zarządzające transportem w firmach czeka dziewięć postępowań na w sumie 9000 złotych. Dziesięciu kierowców zostało także ukaranych mandatami karnymi na łączną kwotę 4100 złotych.

Co transportowano w święto? 11 kierowców wiozło m.in. cegłę, kostkę brukową, papier toaletowy, węgiel w workach, odpady budowlane, odkurzacze czy opakowania do kwiatów. - Odpowiednie rozporządzenie wyłącza od zakazu przewozu w dni ustawowo wolne od pracy między innymi pojazdy używane przy budowie dróg, przewozie żywych zwierząt, przewożące przesyłki pocztowe i artykuły szybko psujące się oraz artykuły spożywcze. Inspektorzy skierowali zatrzymane pojazdy, na koszt podmiotu wykonującego przewóz drogowy, na najbliższy parking strzeżony.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
13.27 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro