Reklama

Spotkają się na placu Wolności, by zaprotestować przeciwko Karcie "Nienawiści". "Nie ma ideologii LGBT, są tylko ludzie LGBT"

fot. FB
fot. FB

W niedzielę na placu Wolności ma się odbyć pokojowy protest.

- Pokojowy protest przeciwko Karcie Rodziny, deklaracji Andrzeja Dudy, a dokładnie przeciwko podpunktowi: "Ochrona dzieci przed ideologia LGBT". My, niezależni organizatorzy z projektu generacja nic, chcielibyśmy zaprosić was na protest. Nie ma ideologii LGBT, są tylko ludzie LGBT, czyli osoby nieheteronormatywne i nie godzimy się, aby nazywać ich czymś, przed czym należy chronić nasze dzieci. Osoby nieheteronormatywne to również polscy obywatele, rodzice, bracia, siostry, przyjaciele, partnerzy itd. Mijamy ich codziennie na ulicy, chociaż nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę. Znajdziesz ich w każdym zawodzie, w każdej części Polski - informują organizatorzy.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

Jak podają, zgodnie z badaniami niemieckiego instytutu Dalia, 10% Polaków jest nieheteronormatywnych, a 70% dzieci LGBT boryka się z myślami samobójczymi. - Pokażmy, że nie ma się czego bać, że to są ludzie jak każdy z nas! Stańmy razem z nimi, na równi, i sprzeciwmy się homofobicznemu prawu! Nie gódźmy się na dyskryminację Polaków w ich własnym kraju! Zbieramy się na Placu Wolności w Poznaniu, 21 czerwca o godzinie 16, planujemy przemarsz na Plac Mickiewicza - dodają.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
12.78 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro