Reklama

Z miejskich skwerów znikają kwiaty i byliny. "Złodzieje okradają wszystkich mieszkańców"

fot. UM Jarocin
fot. UM Jarocin

Z problemem borykają się mieszkańcy Jarocina, a władze miasta liczą, że złodziej nie uniknie kary.

W ostatnich dniach z miejskiej przestrzeni skradziono kwiaty sezonowe, teraz giną też byliny, a nawet krzewy. Rośliny znikają z kwietników obsadzonych pelargoniami, m.in. (np. przy ul. Wrocławskiej - wylot w kierunku Goliny), ale też z terenów nowo założonych rond i łączników. Sadzonki zakupiono z publicznych pieniędzy, a więc zapłaciliśmy za nie wszyscy - informują miejscy urzędnicy z Jarocina. Kradnąc rośliny będące ozdobą miasta, złodzieje okradają wszystkich mieszkańców. Niestety wandale pomimo rozbudowanej sieci monitoringu nadal nierzadko pozostają bezkarni. W schwyceniu złodziei może pomóc każdy z nas - dodają.

Większość nasadzeń realizowana jest w ramach umowy na obsadzenie kwietników i rabat na terenie Gminy Jarocin, ale też w ramach projektu unijnego, dofinansowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach "Rozwoju systemu zieleni obejmujący parki, skwery i zieleń przyuliczną"
- tłumaczy Marzena Jeleniewska-Jankowska, Kierownik Referatu Zieleni Miejskiej, Ogrodnik Miejski.

Sprawa została zgłoszona na policję a dalsze prace między innymi w Parku Radolińskich, gdzie planowane były nowe nasadzenia zostały wstrzymane.
Urzędnicy z Jarocina przypominają, że za tego typu wykroczenia grozi kara grzywny a nawet pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
7.36 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro