Reklama

Klienci zaczęli wracać do centrów handlowych: wzrost nastąpił w okolicy Dnia Matki

fot. Jacek Molski
fot. Jacek Molski

Z raportu przygotowanego przez Polską Radę Centrów Handlowych wynika, że coraz więcej konsumentów decyduje się na robienie zakupów w centrach handlowych.

Z danych zawartych w raporcie wynika, że po otwarciu stref gastronomicznych, rozrywkowych i beauty średnia odwiedzalność w centrach handlowych wyniosła powyżej 70%, a w niektórych centrach handlowych dochodził do nawet 79%. Największy wzrost odwiedzalności odnotowano w okolicy Dnia Matki, a konkretnie 25 maja. Wówczas średnia odwiedzalność wyniosła nawet 93% stanu z 2019 roku. Dane przygotowano na podstawie informacji z 90 centrów handlowych w Polsce, które stanowią 1/4 całego rynku w kraju.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

- Wspomniane dane różnią się regionalnie. Widać wyraźnie, że są w Polsce regiony, w których klienci chętniej i bardziej masowo ruszyli z powrotem na zakupy. Szczególnie zwrócić uwagę należy tu na Region Południowy (województwa małopolskie oraz śląskie) oraz Południowo-Zachodni (województwa dolnośląskie i opolskie), gdzie średnia liczba klientów była w każdym tygodniu wyższa niż w pozostałych regionach. Najniższe wskaźniki notowane były zazwyczaj w Regionie Wschodnim (województwa lubelskie, podkarpackie, podlaskie i świętokrzyskie) - czytamy w raporcie.

Z raportu wynika także, że coraz więcej klientów czuje się bezpiecznie robiąc zakupy w centrach handlowych. Deklaruje to 81% klientów.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
8.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro