Reklama
Reklama

Mając 3 promile wsiadł za kierownicę, bo chciał sprawdzić, czy wygrał na loterii. "Wygrał podróż radiowozem"

Zdjęcie ilustracyjne | fot. policja
Zdjęcie ilustracyjne | fot. policja

Bezmyślne zachowanie 54-latka z gminy Jarocin.

Mężczyzna w sobotę wybrał się samochodem do miasta, bo chciał sprawdzić, czy uśmiechnęło się do niego szczęście. Miał sprawdzić, czy wygrał pieniądze w loterii. - Zamiast trafionej gotówki, mężczyzna "wygrał" podróż radiowozem - wyjaśniają policjanci z Jarocina.

Nietrzeźwego kierowcę zatrzymano dzięki mieszkańcowi powiatu krotoszyńskiego, który zauważył, że 54-latek ma duże problemy z zaparkowaniem samochodu przy ulicy Sienkiewicza w Jarocinie. - Gdy siedzący za kierownicą skody w końcu "ustawił" auto, mężczyzna podszedł do niego by sprawdzić czy kierowca nie potrzebuje jakiejś pomocy. Kiedy kierowca otworzył drzwi, mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego natychmiast wyczuł woń alkoholu unosząca się wewnątrz pojazdu i wyjął kluczyki ze stacyjki skody. Kierowca auta nie zamierzał jednak odpuścić i usiłował odebrać kluczyki. Ostatecznie jednak został przytrzymany i przekazany wezwanemu na miejsce patrolowi policji - dodają.

54-latka przebadano alkomatem. Miał ponad 3 promile. - Niewiele rzeczy jest w stanie zaskoczyć mundurowych, ale zawartość ponad 3 promili alkoholu w organizmie kierującego pojazdem nadal potrafi wprowadzić w osłupienie.

Ostatecznie mężczyznę zabrano radiowozem na komendę. Zatrzymano jego prawo jazdy, z którego nie będzie mógł korzystać przez najbliższe 3 lata. Grozi mu do 2 lat więzienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla regionu
24℃
13℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
23.23 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro