Reklama
Reklama

KOD organizuje manifestacje w całej Polsce w obronie sędziego Igora Tuleyi. W Poznaniu na placu Wolności

fot. 150 X 150 Dziś Tuleya, Jutro Ty / FB
fot. 150 X 150 Dziś Tuleya, Jutro Ty / FB

W poniedziałek o 18.00 na placu Wolności ma się spotkać 150 osób.

W całym kraju Komitet Obrony Demokracji wraz z innymi organizacjami przygotowuje akcję "150 x 150". 150 obywateli ma się spotykać w 150 miastach, by stanąć murem za sędzią Igorem Tuleyą. - Tzw. Izba Dyscyplinarna chce zabrać sędziemu Tuleyi immunitet! Nie pozwolimy na to - podkreślają organizatorzy wydarzenia.

9 czerwca o 9.00 Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego ma orzekać w sprawie uchylenia immunitetu sędziego. - Uchylenie immunitetu sędziemu pociąga za sobą daleko idące konsekwencje nie tylko w sferze służbowej, ale i osobistej, gdyż nie będąca sądem ID SN może nie tylko zawiesić sędziego w czynnościach służbowych i obniżyć jego wynagrodzenie od 25 do 50%, ale w szczególności poprzez uchylenie immunitetu może doprowadzić do postawienia w stan oskarżenia sędziego przez sterowaną politycznie prokuraturę, a nawet do pozbawienia go wolności pod pretekstem czynności procesowych. Przypominamy, że polska prokuratura podlega politycznemu kierownictwu, nie jest niezależna i od czasu ręcznego sterowania przez Prokuratora Generalnego Zbigniewa Z. przejawia nadzwyczajną aktywność wobec niepokornych sędziów - piszą organizatorzy akcji.

- Nasz protest jest ważny, bo sędzia Igor Tuleya jest pierwszym sędzią, który może utracić immunitet, a w konsekwencji i swoją wolność. Od naszego twardego sprzeciwu zależeć będzie też, czy kolejni niepokorni wobec władzy politycznej sędziowie, jak Waldemar Żurek, Krystian Markiewicz, Paweł Juszczyszyn, Piotr Gąciarek, czy sędzia Dorota Zabłudowska, nie będą trafiać na ławę oskarżonych za swoje orzeczenia, postawę obywatelską, lub za pospolite przestępstwa "udowodnione" im w sfingowanych procesach. Stańmy i stójmy za nimi murem, bo teraz jesteśmy dla nich ważną, jeżeli nie jedyną linią obrony.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
7.90 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro