Reklama
Reklama

Nauczyciele ze Środy Wlkp. pomogli plantatorowi truskawek: zebrali owoce i nie wzięli za to ani grosza

fot. Anna Jaśkowiak / CKZiU Hipolit FB
fot. Anna Jaśkowiak / CKZiU Hipolit FB

Godny pochwały przykład "samopomocy sąsiedzkiej".

Historię nauczycieli z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Hipolit w Środzie Wielkopolskiej opisał Super Express. W weekend grupa nauczycieli ze Środy Wlkp. postanowiła pomóc lokalnemu plantatorowi truskawek, który ze względu na pandemię koronawirusa boryka się z problemem braku pracowników. Już wcześniej pisaliśmy na naszym portalu, że w Polsce brakuje rąk do pracy przy zbiorze owoców, w tym właśnie truskawek.

- Nauczyciele Hipolita w ostatni weekend czynnie odpoczywali od ciężkiej pracy zdalnej z uczniami. W ramach prac społecznych z zachowaniem wszelkich środków ostrożności pomagali plantatorowi truskawek z powiatu średzkiego zbierać ten wspaniały owoc. Nauczyciel to jednak zdolna bestia o wielu twarzach. Można? Można! Nauczyciele Hipolita pozdrawiają nauczycieli z całej Polski - czytamy na facebookowym profilu "Hipolita".

W rozmowie z Super Expressem jedna z nauczycielek przyznała, że nauczyciele nie wzięli za zbiór ani grosza. Chcieli w ten sposób dać dobry przykład swoim uczniom, a przy okazji dobrze się bawili.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.91 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro