Reklama
Reklama

Będzie obwodnica na trasie Poznań - Wolsztyn

fot. Google Street View

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na wybór firmy, która przygotuje projekt koncepcyjny dla obwodnicy Strykowa na drodze krajowej nr 32.

Strykowo znajduje się na trasie Poznań - Wolsztyn, niedaleko węzła trasy S5 "Stęszew". Teraz niewielka miejscowość, przez którą dziś przebiega droga krajowa nr 32, ma szansę na zyskanie obwodnicy. - Ogłosiliśmy postępowanie przetargowe dotyczące wykonania projektu koncepcyjnego dla budowy obwodnicy miejscowości Strykowo w ciągu DK32 długości około 3 km. W bieżącym roku planuje się przeprowadzenie wszystkich niezbędnych prac przygotowawczych, które umożliwią pozyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia i rozpoczęcie procedury przetargowej na wyłonienie wykonawcy, który zaprojektuje i wybuduje obwodnicę - wyjaśnia Marcin Kucharczak z GDDKiA w Poznaniu.

Wybierz Renault Megane od ręki i zyskaj do 13.000 zł rabatu oraz ubezpieczenie 3,9% Auto Compol S.A. zaprasza! tel: 512 295 955
REKLAMA

Oferty można składać do 9 czerwca. - Podstawowym celem budowy obwodnicy Strykowa jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego z miejscowości w ciągu DK32. Jest to ruch tranzytowy w osi wschód-zachód. Realizacja tej inwestycji jest istotna, ponieważ po otwarciu odcinka drogi ekspresowej S5 z węzłem w Stęszewie zmieniła się sytuacja ruchowa. Dogodny wyjazd z Poznania drogą S5 generuje większe natężenie ruchu na drodze DK 32 - dodaje.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Dym z kominków nad działkami przy Dolnej Wildzie: "Nie można nawet mieszkania przewietrzyć"
17℃
7℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
11.17 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro