Reklama
Reklama

Place zabaw na Winogradach pozostają zamknięte. "Nie ma podstawy prawnej zezwalającej na otwarcie"

fot. Czytelniczka
fot. Czytelniczka

Nie wszystkie poznańskie place zabaw zostały otwarte.

Rząd poinformował, że od 30 maja tego typu miejsca mogą ponownie funkcjonować. Na ich dopuszczenie do użytkowania zdecydowało się m.in. miasto Poznań, ale urzędnicy zastrzegli, że nie ma odpowiednich wytycznych dotyczących reżimu sanitarnego, dlatego to przede wszystkim opiekunowie muszą zadbać o bezpieczeństwo maluchów.

W piątek napisała do nas jedna z mieszkanek Winograd. - Dzieci nie chodzą do przedszkoli, szkół, od soboty można korzystać z placów zabaw. A u nas nie - są pozamykane na klucz albo owinięte taśmą - napisała na adres [email protected] czytelniczka.

Do sprawy w swoim oświadczeniu odniósł się zarząd PSM "Winogrady", który poinformował, że place zabaw należące do spółdzielni na razie pozostaną zamknięte. - Mimo zniesienia części obostrzeń związanych z epidemią i publicznej deklaracji ze strony przedstawiciela Ministerstwa Zdrowia, nie ma żadnej podstawy prawnej zezwalającej na ich otwarcie i korzystanie. W związku z powyższym Spółdzielnia wystąpiła do Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej z prośbą o podanie wytycznych, jakie należy spełnić by można bezpiecznie korzystać z placów zabaw. Do czasu uzyskania konkretnej odpowiedzi, nie będzie jednak możliwości korzystania z placów zabaw, gdyż byłoby to naruszeniem prawa. Jednocześnie informujemy, że Spółdzielnia przystąpiła do prac przygotowawczych, umożliwiających otwarcie placów, w momencie kiedy będzie to prawnie dozwolone - zapewniły władze spółdzielni.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zaczęła się meteorologiczna zima i przymroziło! W Wielkopolsce nawet blisko -15 stopni!
0℃
-8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
86.72 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro