Reklama
Reklama

Zdalna nauka w szkołach od września? Minister edukacji: przygotowujemy różne warianty

fot. By MEN - https://web.archive.org/web/20200301190611/https://www.gov.pl/web/edukacja/dariusz-piontkowski, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=87602139

Wciąż nie wiadomo w jakiej formie rozpocznie się rok szkolny 2020/21.

Obecnie szkoły i uczniowie szykują się m.in. do matur, na opiekę w placówkach mogą liczyć ponadto dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych. Edukacja w "normalnym" trybie została już jednak zakończona.

Wiele osób wciąż czeka jednak na informacje jak będzie wyglądać sytuacja od 1 września. - Dziś nikt nie jest w stanie ocenić jak sytuacja będzie wyglądać za 3 miesiące. Mamy nadzieję, że we wrześniu epidemia - o ile nie wygaśnie w ogóle - będzie opanowana na poziomie co najmniej takim jak teraz, a może lepszym. Dzięki temu uczniowie będą mogli wrócić do zajęć - mówił w środę na antenie "Radia Plus" Dariusz Piontkowski, minister edukacji.

Zdaniem części ekspertów jesienią można spodziewać się drugiej fali epidemii. Czy to oznacza kolejne miesiące zdalnej nauki? - Gdyby spełnił się ten gorszy scenariusz i epidemia nie ustąpiła, wówczas mamy już przygotowane rozwiązania prawne, uczniowie i nauczyciele są przygotowani do kształcenia na odległość. Wszyscy tęsknimy za normalną szkołą, nawet uczniowie, którzy dotąd niechętnie szli do szkoły - gdyby ich dzisiaj spytać - to duża część z nich wróciłaby do tradycyjnych zadań, bo bezpośredniego kontaktu z nauczycielem nie zastąpią nawet najnowocześniejsze środki - powiedział minister Piontkowski. - Przygotowujemy różne warianty, podobnie jak było to w okresie epidemii, zależnie jak będzie wyglądać sytuacja - dodał.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
18℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
10.33 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro