Reklama
Reklama

Oficjalnie: kibice wracają na stadiony! Na mecze Lecha Poznań będzie mogło wejść nawet 10 tysięcy osób

fot. Tomasz Szwajkowski
fot. Tomasz Szwajkowski

Już w czerwcu kibice będą mogli wejść na mecze PKO BP Ekstraklasy.

Taką informację przekazano podczas piątkowej konferencji prasowej. - Piłka nożna i sport są potrzebne nam wszystkim - mówił premier Mateusz Morawiecki. Obok niego pojawił się m.in. prezes Zbigniew Boniek - to właśnie Polski Związek Piłki Nożnej przedstawił plan, który pozwoli fanom oglądać mecze na żywo.

Kibice wrócą na stadiony od 19 czerwca, co oznacza, że będą mogli na żywo obejrzeć mecze rundy finałowej PKO BP Ekstraklasy. Oczywiście będzie obowiązywać ścisły reżim sanitarny - trybuny będą mogły być zapełnione w maksymalnie 25 procentach, co oznacza, że mecze będą miały status imprez masowych.

Organizatorzy będą musieli wypełnić szereg wymogów dotyczących m.in. odpowiedniego dystansowania się kibiców czy internetowej dystrybucji biletów. Na mecze nie wejdą fani drużyn przyjezdnych.

Piątkowa decyzja oznacza, że na mecze Lecha Poznań przy ul. Bułgarskiej będzie mogło wejść około 10 tys. widzów - teoretyczna pojemność Stadionu Poznań to ponad 42 tys. Oczywiście ostateczna liczba dostępnych w sprzedaży biletów będzie zależeć od klubu i technicznych możliwości. Na piątkowej konferencji prezes Boniek nie chciał wchodzić w szczegóły wymagań i zapowiedział, że poznamy je po publikacji opracowanego protokołu.

Zasada zapełnienia 25 proc. trybun będzie obowiązywać również w żużlowej PGE Ekstralidze.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami niebezpieczna noc. Jest ostrzeżenie meteo!
12℃
6℃
Poziom opadów:
4.8 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
16.16 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro