Reklama

Zwolnienia i nagany dla pracowników Biedronki, którzy skorzystali na błędzie w "nocnej promocji"

Zdjęcie ilustracyjne | fot. materiały prasowe
Zdjęcie ilustracyjne | fot. materiały prasowe

"Drobny" błąd sprawił, że na nocnych zakupach w sklepach sieci można było dużo zyskać.

26 kwietnia Biedronka ogłosiła, że organizuje promocję pod nazwą "biała noc". Tylko jednej nocy klienci, którzy zdecydowali się kupić 20 produktów, trzy najtańsze mieli otrzymać za darmo. W wyniku błędu klienci otrzymywali gratis trzy produkty, ale... najdroższe z listy zakupów. Można więc było kupić np. kilkanaście tanich lizaków, a sprzęt elektroniczny warty kilkaset złotych dostać zupełnie za darmo.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Już w trakcie nocnej, "atrakcyjnej" promocji osoby, które zorientowały się, że doszło do błędu, objeżdżały wszystkie sklepy sieci, by dostać jak najwięcej darmowego towaru. Z całej Polski, także z naszego regionu, płynęły sygnały, że sami pracownicy Biedronki wykorzystali promocję i zrobili zakupy w tę "pamiętną" noc.

Jak podaje portal money.pl, pracownicy nie wyszli na tym jednak dobrze. A bywało, że w jednym sklepie towar w promocji kupiła cała załoga, łącznie z kierownikiem. Sieć przeprowadziła wewnętrzne śledztwo w tej sprawie. Dzięki nagraniom z monitoringu udało się ustalić, kto z pracowników robił zakupy podczas "białej nocy". Część z nich zwolniono, inni dostali naganę z wpisem do akt. Powód? Utrata zaufania. Spółka zarzuciła pracownikom, że zamiast poinformować centralę o problemie, sami skorzystali z błędu.

Związki zawodowe w Biedronce nie zgadzają się z argumentami szefostwa i stoją za pracownikami tłumacząc, że ci przeważnie każdego dnia kupują towar w swoich sklepach. Według radcy prawnego Biedronka mogła zwolnić pracowników za takie postępowanie, i to dyscyplinarnie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
37.57 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro