Reklama
Reklama

Akcja wielkopolskiej policji: 995 ujawnionych wykroczeń i 24 zatrzymane prawa jazdy w jeden dzień

fot. Policja

Poznańscy policjanci regularnie prowadzą działania mające poprawić bezpieczeństwo na drogach.

Informowaliśmy już o działaniach grupy Speed, w wyniku których od początku roku na terenie Poznania i powiatu prawo jazdy straciło ponad 400 osób. Z kolei w czwartek w całej Wielkopolsce prowadzono działania kontrolno-pomiarowe pod kryptonimem "Kaskada".

- Podczas akcji policjanci wykorzystywali ręczne mierniki prędkości. Policjanci kontrolowali również stan trzeźwości kierujących. W wyniku przeprowadzonych działań policjanci ujawnili 995 wykroczeń dotyczących przekroczenia prędkości. 24 kierowców, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o więcej niż 50km/h, straciło wczoraj swoje prawo jazdy - wyjaśnił podkom. Piotr Garstka z komendy wojewódzkiej.

Policjanci podkreślają, że nadmierna prędkość, brawura oraz łamanie przepisów ruchu drogowego to nadal główne przyczyny najtragiczniejszych wypadków.

- Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi z przepisami, w przypadku rażącego przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym (powyżej 50 km/h), policjant obligatoryjnie zatrzymuje kierowcy prawo jazdy i przesyła je do starosty, który wydaje decyzję administracyjną o zatrzymaniu tego dokumentu na 3 miesiące - dodał podkom. Garstka.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
4.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro