Reklama

Akcja wielkopolskiej policji: 995 ujawnionych wykroczeń i 24 zatrzymane prawa jazdy w jeden dzień

fot. Policja
fot. Policja

Poznańscy policjanci regularnie prowadzą działania mające poprawić bezpieczeństwo na drogach.

Informowaliśmy już o działaniach grupy Speed, w wyniku których od początku roku na terenie Poznania i powiatu prawo jazdy straciło ponad 400 osób. Z kolei w czwartek w całej Wielkopolsce prowadzono działania kontrolno-pomiarowe pod kryptonimem "Kaskada".

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

- Podczas akcji policjanci wykorzystywali ręczne mierniki prędkości. Policjanci kontrolowali również stan trzeźwości kierujących. W wyniku przeprowadzonych działań policjanci ujawnili 995 wykroczeń dotyczących przekroczenia prędkości. 24 kierowców, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o więcej niż 50km/h, straciło wczoraj swoje prawo jazdy - wyjaśnił podkom. Piotr Garstka z komendy wojewódzkiej.

Policjanci podkreślają, że nadmierna prędkość, brawura oraz łamanie przepisów ruchu drogowego to nadal główne przyczyny najtragiczniejszych wypadków.

- Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi z przepisami, w przypadku rażącego przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym (powyżej 50 km/h), policjant obligatoryjnie zatrzymuje kierowcy prawo jazdy i przesyła je do starosty, który wydaje decyzję administracyjną o zatrzymaniu tego dokumentu na 3 miesiące - dodał podkom. Garstka.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega. Może być niebezpiecznie na drogach!
12℃
-2℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
67.75 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro