Reklama

Poznańska grupa Speed nie zwalnia tempa. W tym roku już 425 osób straciło prawo jazdy

fot. Twitter/Andrzej Borowiak - archiwum
fot. Twitter/Andrzej Borowiak - archiwum

Mniejszy ruch drogowy nie oznacza, że policjanci z drogówki mają wolne.

Ze statystyk wynika, że główną przyczyną wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym, z winy kierujących, jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Szczególnie niebezpieczne jest to dla niechronionych uczestników ruchu drogowego - w przypadku potrącenia pieszego każdy dodatkowy "kilometr" znacznie zmniejsza jego szanse na przeżycie.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

- Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierujący pojazdem jest obowiązany jechać z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem, z uwzględnieniem warunków, w jakich ruch się odbywa, a w szczególności: rzeźby terenu, stanu i widoczności drogi, stanu i ładunku pojazdu, warunków atmosferycznych i natężenia ruchu. Ponadto powinien wziąć pod uwagę również inne czynniki m.in.: umiejętności i doświadczenie w kierowaniu pojazdami, stres, zmęczenie, zażywane leki - przypominają poznańscy policjanci.

Należy pamiętać, że na terenie naszego miasta i powiatu działa specjalna grupa Speed, której zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze, także tym związanym z przekraczaniem prędkości. - Policjanci pełnią służbę z wykorzystaniem najnowszych pojazdów wyposażonych w wideorejestratory, a także dokonują pomiarów prędkości ręcznymi miernikami z wizualizacją. Tylko w okresie od 01.01.2020 roku do 12.05.2020 rok poznańska drogówka zatrzymała 425 praw jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. To aż o 67 więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego, a biorąc pod uwagę zmniejszony ruch na drogach jest to bardzo niepokojące - informuje komenda miejska.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega. Może być niebezpiecznie na drogach!
12℃
-2℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
67.75 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro