Reklama
Reklama

Pijany kierowca potrącił policjanta i próbował uciekać

fot. KPP Grodzisk Wielkopolski
fot. KPP Grodzisk Wielkopolski

34-latek miał w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło w weekend. Grodziscy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące kierowcy poruszającego się samochodem osobowym marki VW Passat, który najprawdopodobniej jest pijany. Policjanci patrolując ulice Rostarzewa w gminie Rakoniewice zauważyli pojazd odpowiadający opisowi. Funkcjonariusze natychmiast wezwali kierowcę do zatrzymania pojazdu. Mężczyzna zatrzymał się, a kiedy podszedł do niego policjant postanowił uciekać.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Kierowca Volkswagena potrącił policjanta chcąc odjechać z miejsca kontroli. Odpowiednio ustawiony radiowóz przez innych funkcjonariuszy skutecznie odcinał drogę kierowcy pozbawiając go jednocześnie możliwości dalszej ucieczki. Policjant mimo odniesionych obrażeń zdołał w ostatniej chwili wyciągnąć kluczyki ze stacyjki i unieruchomić pojazd - relacjonuje kom. Kamil Sikorski , oficer prasowy policji w Grodzisku Wielkopolskim.

W trakcie zatrzymania policjanci użyli środków przymusu bezpośredniego w postaci chwytów obezwładniających oraz kajdanek założonych na ręce trzymane z tyłu. Nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy tylko potwierdziło zgłoszenie, jak również przypuszczenia interweniujących funkcjonariuszy. Badanie alkomatem wykazało, że 34-letni mieszkaniec gminy Rakoniewice miał ponad 3,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu - dodaje.

Kierowca za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za jazdę na "podwójnym gazie" może trafić do więzienia na dwa lata. Za przestępstwo naruszenia nietykalności cielesnej policjanta również grozi kara więzienia na okres nawet do lat 3.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
-1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
98.50 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro