Reklama
Reklama

W Poznaniu powstaną 3 nowe przystanki kolejowe?

fot. materiały prasowe

Prezydent RP Andrzej Duda i minister infrastruktury Andrzej Adamczyk zapowiedzieli, że w ramach "Programu Przystankowego" do 2025 roku w Polsce powstanie 200 przystanków kolejowych.

Koszt całego programu szacuje się na 1 miliard złotych. W poniedziałek szczegóły dla Wielkopolski przedstawiali na Poznaniu Głównym posłowie PiS z Poznania: Bartłomiej Wróblewski i Szymon Szynkowski vel Sęk. Zgodnie z założeniami twórców programu w naszym mieście mają powstać 3 nowe przystanki - Poznań Uniwersytet na Morasku, Poznań Naramowice oraz Poznań Koziegłowy. W całej Wielkopolsce planuje się powstanie 13 kolejnych przystanków - m.in. w Słupcy, Krotoszynie, Golinie, Białężycach i Pile.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Wiosenne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 marca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Na konferencji zapowiedziano, że możliwe jest wydłużenie listy o kolejne przystanki, zarówno w Poznaniu, jak i w Wielkopolsce. Szczegóły nie są jednak jeszcze znane. Nowe przystanki w Poznaniu zaplanowano na... trasie towarowej, co oznacza, że najpierw trzeba ją dostosować do wymogów trasy pasażerskiej, by w ogóle móc mówić o nowych przystankach.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
5℃
Poziom opadów:
2.4 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
12.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro