Reklama
Reklama

Rasistowski atak na Wildzie. Prezydent spotkał się z Filipińczykiem, któremu nieznani sprawcy wybili szyby w oknach

fot. Jacek Jaśkowiak / Facebook
fot. Jacek Jaśkowiak / Facebook

Wyjaśnieniem sprawy zajęli się policjanci.

Pod koniec kwietnia nieznani sprawcy po raz kolejny wybili okna w mieszkaniu Filipińczyka, który od lat mieszka w Poznaniu. Jestem tutaj już od dawna, 10 lat mieszkam w Polsce wcześniej nie spotykaliśmy się z takimi problemami - mówi w rozmowie z WTK Joseph Exconde, Filipińczyk mieszkający na Wildzie. Naprawdę się boimy, nie wysypiamy się, każdej nocy myślimy o tym, że mogłoby się to stać znowu - ktoś znowu wybije nasze okna. Zastanawiamy się, co możemy z tym zrobić - dodaje i zaznacza, że razem ze znajomymi zauważył, że takie zachowania wobec obcokrajowców nasiliły się wraz z epidemią koronawirusa.

Sprawą zajęli się policjanci. A prezydent Poznania obiecał, że spotka się z obcokrajowcem. To, że ktoś ma inny kolor skóry, że ma inne rysy nie oznacza, że on stwarza dla nas większe ryzyko - mówił Jacek Jaśkowiak. Jestem zbulwersowany tym, że jednego z obcokrajowców, który mieszka w Poznaniu spotkały nieprzyjemności. Będę to wyjaśniał - dodał.

Dziś doszło do spotkania. Jest mi przykro, że w naszym mieście doszło do takiego incydentu - komentuje na swoim profilu na portalu społecznościowym prezydent Poznania.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
52.79 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro