Reklama
Reklama

5 sióstr z poznańskiego domu zakonnego z koronawirusem. Jedna z nich to pielęgniarka szpitala im. Raszei, kolejne pracowały w DPS

fot. Emil Górny / WTK

Chodzi o Zgromadzenie Zakonne Sióstr Miłosierdzia świętego Wincentego a Paulo, które znajduje się przy ulicy Mińskiej w Poznaniu.

Jak podaje Radio Poznań, zarażenie koronawirusem potwierdzono u 5 sióstr szarytek. W zgromadzeniu mieszkają 33 osoby, a część z nich opiekowała się pensjonariuszami z Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Mińskiej. To m.in. siostry, które mają koronawirusa, pracowały w DPS. Zarówno dom zakonny, jak i DPS objęto kwarantanną. Podopieczne DPS będą miały wykonany test w kierunku koronawirusa, podobnie jak pracownicy instytucji.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Sytuację komplikuje fakt, że jedna z zarażonych sióstr zakonnych pracowała na oddziale chirurgii szpital im. Raszei. Oddział został odizolowany, a personel musi odbyć kwarantannę. Przeprowadzono już testy u personelu, dotąd nie wykazał zarażenia, ale testy zostaną wykonane ponownie.Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
1.1 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
3.95 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro