Reklama
Reklama

5 sióstr z poznańskiego domu zakonnego z koronawirusem. Jedna z nich to pielęgniarka szpitala im. Raszei, kolejne pracowały w DPS

fot. Emil Górny / WTK
fot. Emil Górny / WTK

Chodzi o Zgromadzenie Zakonne Sióstr Miłosierdzia świętego Wincentego a Paulo, które znajduje się przy ulicy Mińskiej w Poznaniu.

Jak podaje Radio Poznań, zarażenie koronawirusem potwierdzono u 5 sióstr szarytek. W zgromadzeniu mieszkają 33 osoby, a część z nich opiekowała się pensjonariuszami z Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Mińskiej. To m.in. siostry, które mają koronawirusa, pracowały w DPS. Zarówno dom zakonny, jak i DPS objęto kwarantanną. Podopieczne DPS będą miały wykonany test w kierunku koronawirusa, podobnie jak pracownicy instytucji.

Szukasz nieodpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej, rodzinnej itp.? Skorzystaj z listy jednostek nieodpłatnego poradnictwa lub porad prawnych dostępnych dla mieszkańców Poznania.
REKLAMA

Sytuację komplikuje fakt, że jedna z zarażonych sióstr zakonnych pracowała na oddziale chirurgii szpital im. Raszei. Oddział został odizolowany, a personel musi odbyć kwarantannę. Przeprowadzono już testy u personelu, dotąd nie wykazał zarażenia, ale testy zostaną wykonane ponownie.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
19.65 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro