Reklama

Córka znalazła w mieszkaniu zwłoki matki. Syn ofiary został aresztowany na 3 miesiące

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Policja
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Policja

Do makabrycznego zdarzenia doszło w Czarnkowie.

Jak już wcześniej informowaliśmy zwłoki 69-letniej kobiety ujawniono 23 kwietnia w Czarnkowie. Jak informuje prokuratura odkrycia zbrodni dokonała jej córka, która z uwagi na brak kontaktu z matką przybyła do jej mieszkania, zajmowanego wspólnie z synem i drugą córką.

Sekcja zwłok kobiety wykazała, że jej zgon nastąpił z powodu 34 ran ciętych i kłutych zadanych jej kuchennym nożem, a umiejscowionych w obrębie głowy, tułowia oraz kończyn górnych - relacjonuje prok. Łukasz Wawrzyniak, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Śledczy ustalili, że tego makabrycznego czynu dopuścił się syn zmarłej, 27 letni Adam W. Podejrzany przesłuchany w prokuraturze pod zarzutem popełnienia zbrodni zabójstwa, złożył wyjaśnienia, w których nie potrafił rzeczowo odnieść się do zdarzenia. Podczas pierwszego przesłuchania przyznał się do zarzutu, a następnie w toku kolejnej czynności przed prokuratorem odwołał swoje oświadczenie w tym zakresie. Z kolei na posiedzeniu aresztowym ponownie przyznał się do zabójstwa swej matki - dodaje.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Trzciance sąd zastosował wobec 27-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za zarzucane mu przestępstwo grozi kara od 8 lat do dożywotniego pozbawienia wolności.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
7.36 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro