Reklama
Reklama

Trwa budowa drogi rowerowej wzdłuż Dolnej Wildy

fot. PIM
fot. PIM

Zobacz, jak przebiegają prace.

Obecnie roboty prowadzone są przede wszystkim na odcinku pomiędzy ulicami Świętego Jerzego i Spychalskiego. - Na tym odcinku wykonano niezbędne rozbiórki, trwa układanie nowych instalacji i krawężników. Wykonawca przygotowuje również powierzchnie pod nowe chodniki i miejsca postojowe. W najbliższych dniach prace będą koncentrowały się na budowie miejsc postojowych, bo to one mają zostać wykonane w pierwszej kolejności - mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

W związku z trwającymi tu pracami, występują utrudnienia dla kierowców. Ulicą Dolna Wilda na wymienionym wyżej odcinku można jechać tylko w stronę Dębca. Kierowcy udający się w przeciwną stronę muszą korzystać z objazdu wyznaczonego ulicami Św. Jerzego, Wierzbięcice, Rynek Wildecki i Górna Wilda.

- Nowa, dwukierunkowa droga rowerowa połączy okolice parku Jana Pawła II na Wildzie z ul. Półwiejską i Krakowską w centrum Poznania. Ta licząca ponad kilometr trasa o szerokości od 2 do 2,5 metra powstaje po zachodniej stronie ul. Dolna Wilda, na odcinku od ulic Świętego Jerzego do ul. Górna Wilda. Jej dalszy przebieg będzie prowadził po wschodniej stronie ul. Górna Wilda, w kierunku ul. Królowej Jadwigi, a ostatni, około 70-metrowy odcinek drogi o szerokości 2 metrów, połączy wzdłuż ulicy Półwiejskiej ul. Królowej Jadwigi z ul. Krakowską - informują PIM.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
15.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
11.14 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro