Reklama
Reklama

20 tys. masek z Chin trafiło do Poznania. "Jesteśmy gotowi, by nieść Poznaniowi pomoc w walce z epidemią"

fot. UMP
fot. UMP

Maseczki, które trafiły do Urzędu Miasta pomogą w walce z epidemią koronawirusa.

Razem z maseczkami do Poznania trafił też list od burmistrza miasta partnerskiego Shenzhen.
Choroba nie zna granic, nie zwraca uwagi na pochodzenie - zagraża całej ludzkości. Tylko wspólnym wysiłkiem możemy ją pokonać - podkreśla Chen Rugui. Dlatego jesteśmy gotowi, by nieść Poznaniowi pomoc w walce z epidemią - dodaje.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Poznań i Shenzhen są miastami partnerskimi od 27 lat. Gdy na początku 2020 roku koronawirus szerzył się w Chinach, przedstawiciele Shenzhen zwrócili się do Poznania z prośbą o listę firm, w których można kupić wyposażenie ochrony osobistej głównie dla personelu medycznego. Odpowiednie informacje zostały zebrane, przetłumaczone, a następnie szybko wysłane. Słowa wsparcia dla mieszkańców partnerskiego miasta przesłał też wówczas Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.


Tym razem to przedstawiciele Shenzhen pomogli, gdy Poznań znalazł się w trudnej sytuacji. Już w marcu lekarze ze szpitala w chińskim mieście partnerskim podzielili się swoją wiedzą o walce z epidemią wirusa SARS-CoV-2 ze specjalistami z poznańskiego szpitala im. Józefa Strusia. Przekazali poznańskim medykom opracowane przez nich protokoły diagnostyki i leczenia COVID-19, przewodnik dotyczący m.in. zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa oraz podręcznik dla osób objętych kwarantanną domową. Odpowiedzieli także na szereg pytań o leczenie zakażonych czy testowanie pracowników ochrony zdrowia - przypominają miejscy urzędnicy.
Jestem ogromnie wdzięczny za wsparcie - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. Dziękuję także za dokumentację na temat prewencji i kontroli COVID-19, która została stworzona na bazie doświadczeń miasta Shenzhen. Dzielenie się wiedzą i skutecznymi rozwiązaniami to jedna z licznych korzyści, które są wynikiem pielęgnowania dobrych relacji między naszymi miastami - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW dla części regionu wydłuża ważność obowiązującego ostrzeżenia!
3℃
-1℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
36.08 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro