Reklama
Reklama

Ścieżka w koronach drzew oblegana, także przez miłośników piwa. "W lasach miejskich mamy prawdziwy horror"

Ścieżka w koronach drzew w weekend | fot. czytelnik
Ścieżka w koronach drzew w weekend | fot. czytelnik

Niestety.

Poznaniacy od kilku dni mogą korzystać z nowej ścieżki w koronach drzew w lesie pomiędzy ulicą Czekalskie i Nowym ZOO. Ze względu na obostrzenia obowiązuje tu ruch w jedną stronę - od ulicy Czekalskie.

Zakład Lasów Poznańskich zdecydował się na otwarcie ścieżki, ale z ograniczeniami polegającymi nie tylko na ruchu w jedną stronę. Taśmami odgrodzono miejsca do wypoczynku na ścieżce. Mimo to poznaniacy taśmy pozrywali i spędzali czas na ławkach, często w towarzystwie piwa. Świadczy o tym zdjęcie, które dostaliśmy od naszego czytelnika. - Tak rozprzestrzenia się koronawirus w poznańskich koronach drzew. Zapraszamy na spacer w chmurach do lasku przy Antoniku - napisał czytelnik.

Mieczysław Broński, szef Zakładu Lasów Poznańskich przyznaje, że to prezydent Poznania podejmuje decyzję o otwarciu ścieżki czy miejskich lasów. - Problem zaśmiecania, czy niestosowania się do obostrzeń występuje nie tylko na nowej ścieżce w koronach drzew - mówi. - W weekend w naszych lasach mieliśmy prawdziwy horror. Ludzie wyrzucają u nas śmieci i robią to notorycznie. Ja nie rozumiem, jak można niszczyć coś, co jest naszym wspólnym dobrem! Najbardziej przerażają mnie butelki i szkło, bo przecież jest susza i stanowią one ogromne zagrożenie dla lasów. Po prostu może dojść do pożaru - dodaje.

Broński podkreśla, że pracownicy lasów miejskich są bezbronni. - Możemy jedynie apelować do służb z prośbą o to, by policjanci i strażnicy miejscy pojawiali się w lasach i karali wysokimi mandatami za śmiecenie. Nic innego zrobić nie mogę poza tym, że martwię się, by nie powstał pożar. Przed weekendem służby rzeczywiście pojawiały się w popularnych miejscach i wystawiały mandaty, ale w weekend nie. Mam wrażenie, że tylko wysokie kary sprawią, że ludzie się opamiętają - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
12.26 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro