Reklama

Koniec z rowerami miejskimi. Do odwołania

fot. Przemysław Łukaszyk
fot. Przemysław Łukaszyk

Jednym z nowych obostrzeń wprowadzonych przez rząd jest zakaz korzystania z rowerów miejskich.

Od środy w życie wejdą nowe obostrzenia, o których piszemy TUTAJ. Jedno z nich to zakaz korzystania z rowerów miejskich, który będzie obowiązywać do odwołania.

Jeszcze kilka godzin temu operator Poznańskiego Roweru Miejskiego, firma Nextbike Polska, informowała na Facebooku, że "w drodze do pracy możecie skorzystać z roweru miejskiego". Jednocześnie zaznaczała, że pracownicy firmy dezynfekują rowery w trakcie serwisowania i codziennej pracy. - Będziemy wdzięczni jeśli im pomożecie, zrobicie to samo i wytrzecie kierownicę przed i po użyciu roweru. Pamiętajcie też o używaniu rękawiczek - można przeczytać na Facebook.

Obecnie wiadomo, że od środy w Poznaniu, jak i wszystkich polskich miastach, w których dostępne są rowery miejskie, nie będzie można z nich korzystać. - Nie spodziewaliśmy się takiej decyzji - słyszymy w biurze prasowym Nextbike Polska. - Widzimy, że w trakcie epidemii wiele osób zrezygnowało z transportu zbiorowego i wybierało nasz rower jako środek transportu do i z pracy. Ale oczywiście musimy się dostosować do obostrzeń i to zrobimy.

System PRM zostanie wyłączony o północy. Nie wiadomo jeszcze jak technicznie będzie wyglądać kwestia uniemożliwienia korzystania z miejskich rowerów. - Jeszcze nie wiemy czy rowery znikną ze stacji, czy zostaną w nich zablokowane. Przygotowujemy się do tej dużej operacji.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega!
20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
12.87 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro