Reklama
Reklama

W Wielkopolsce w czwartek odnotowano 12 nowych zakażeń

fot. czytelnik

Oto najnowsze dane dotyczące zakażeń koronawirusem w regionie i w Polsce.

Godzina 9.15

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Zimowe staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 listopada br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Obecnie mamy kolejne 3 przypadki zakażenia koronawirusem w Wielkopolsce potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Są to:
- kobieta w średnim wieku z powiatu ostrowskiego. W stanie dobrym leży w szpitalu zakaźnym w Kaliszu. Powróciła z zagranicy.
- kobieta w średnim wieku w powiecie pilskim w stanie dobrym przebywa w domu (izolacja). Zakażenie bez określonego kontaktu.
- mężczyzna w starszym wieku (75 lat) z powiatu kaliskiego zmarły w Szpitalu w Kaliszu, którego przyczyną zgonu nie był COVID-19 - informuje Mateusz Domagała, doradca wojewody. 75-latek, to pacjent oddziału chirurgicznego kaliskiego szpitala, o którym piszemy TUTAJ.

Godzina 14.00

Badania laboratoryjne potwierdziły dodatnie wyniki u kolejnych 4 osób z Wielkopolski. - Wszystkie osoby w dobrym stanie zdrowia przebywają w domach. Miały kontakt z osobą zakażoną. Są to:
- młody mężczyzna z powiatu poznańskiego,
- starszy mężczyzna z powiatu poznańskiego,
- mężczyzna w podeszłym wieku z powiatu poznańskiego,
- mężczyzna w średnim wieku z powiatu leszczyńskiego.

Godzina 17:54

W Wielkopolsce odnotowano 4 kolejne przypadki zakażenia koronawirusem potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych to:

- młoda kobieta z powiatu poznańskiego, jest w stanie dobrym. Przebywa w domu. Miała kontakt z osobą zakażoną,
- starszy mężczyzna z powiatu poznańskiego. Jest w stanie dobrym, przebywa w poznańskim szpitalu zakaźnym. Miał kontakt z osobą zakażoną,
- mężczyzna w średnim wieku z powiatu poznańskiego. Jego stan jest dobry. Leży w szpitalu zakaźnym przy ul. Szwajcarskiej. Miał kontakt z osobą zakażoną,
- kobieta w starszym wieku z powiatu leszczyńskiego. W stanie dobrym, leży w szpitalu przy ul. Szwajcarskiej. Miała kontakt z osobą zakażoną.

Godzina 20:34

W Wielkopolsce odnotowano kolejny przypadek zakażenia koronawirusem - to młody mężczyzna z powiatu kaliskiego, który w stanie zdrowia dobrym przebywa w domu. Miał kontakt z osoba zakażoną.
W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 71 przypadków zakażenia koronawirusem.

W całej Polsce przybyło w czwartek 170 przypadków. Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia zmarły kolejne dwie osoby zakażone koronawirusem. Informujemy, że potwierdzono śmierć dwóch osób w szpitalu w Warszawie. Zmarli to: 78-letni mężczyzna i 84-letnia kobieta zakażeni koronawirusem. Oboje mieli choroby współistniejące - czytamy w komunikacie.

Obecnie w Polsce mamy 1221 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 16 osób zmarło.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
7℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
7.09 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro