Reklama
Reklama

Zamknięto cały kaliski szpital! Na chirurgii zmarł pacjent zakażony koronawirusem

fot. Peżot / Wikipedia

Jak informuje portal faktykaliskie.pl, nikt nie może wyjść z lecznicy lub do niej wejść.

Z relacji portalu wynika, że szpital zamknięto po decyzji sanepidu. Pracownicy, którzy mieli rano rozpocząć dyżur w szpitalu, zostali odesłani do domu. Na miejscu są wszystkie służby - straż pożarna, policja, które pilnują dostępu do budynku. Na teren szpitala wjeżdżają tylko uprawnione samochody, a wszystkie są sprawdzane.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Zimowe staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 listopada br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Z relacji portalu naszemiasto.pl wynika, że szpital zamknięto po tym, jak potwierdzono zakażenie koronawirusem u pacjenta oddziału chirurgicznego, który zmarł. Portal tvn24.pl podaje natomiast, że pacjent, który zmarł, nie był w grupie ryzyka. Tymczasem w środę wieczorem do szpitala miał trafić kolejny pacjent z objawami zakażenia.

W szpitalu zebrał się sztab kryzysowy.

 • Aktualizacja
  czwartek, 26.03.2020 r., godz. 08.33
  Aktualizacja
  czwartek, 26.03.2020 r., godz. 08.33
  - Decyzją sanepidu szpital chwilowo zamknięty. Szpital wysłał do sanepidu listy pacjentów i personelu z kontaktu bezpośredniego. Czekamy na dalsze decyzje sanepidu - informuje personel szpitala. Wojewoda wielkopolski potwierdza, że szpital zamknięto ze względów bezpieczeństwa.
 • Aktualizacja
  czwartek, 26.03.2020 r., godz. 09.16
  Aktualizacja
  czwartek, 26.03.2020 r., godz. 09.16
  - Decyzją Powiatowego Inspektora Sanitarnego Szpital Wojewódzki w Kaliszu został czasowo zamknięty. Czasowemu wyłączeniu podlegać będą oddziały: chirurgiczny oraz internistyczny. Decyzja o zamknięciu placówki ma związek ze śmiercią 75-letniego mężczyzny, która nastąpiła 23 marca br. Pacjent, u którego potwierdzono wynik dodatni na koronawirusa, cierpiał na choroby współistniejące. Bezpośrednią przyczyną zgonu nie był Covid-19 - wyjaśnia Mateusz Domagała, doradca wojewody.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
7℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
7.09 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro