Reklama
Reklama

Teren przy Kinepolis ponownie wystawiony na sprzedaż

fot. UM

Wielkopolskie Centrum Wspierania Inwestycji ponownie próbuje sprzedać działki na terenie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (Franowo - Żegrze).

Teren przeznaczony na sprzedaż składa się z dwóch działek o powierzchni prawie 5 hektarów każda. Znajdują się w sąsiedztwie torów (terminalu towarowego Franowo), blisko autostrady i krajowej jedenastki. - Teren objęty jest Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego terenów Poznańskiego Centrum Logistycznego Franowo-Żegrze. Mogą na nim powstać obiekty produkcyjne oraz składy i magazyny, dopuszczona jest też zabudowa usługowa. Powierzchnia działki budowlanej nie może być mniejsza niż 5000 m², a zabudowa nie może przekroczyć 60 proc. jej powierzchni - informuje Urząd Miasta.

Rokowania w sprawie sprzedaży terenu miały się odbyć w listopadzie, ale nie było chętnych. Wcześniej bez sukcesu zakończyły się dwa przetargi. W listopadzie cena wywoławcza wynosiła 21,2 mln złotych netto. Dziś odbywa się kolejna próba sprzedaży, ale ceny nie obniżono.

- Oferty można składać na piśmie w siedzibie organizatora do dnia 15 maja do godz. 12:00. Dodatkowe informacje można uzyskać w siedzibie Wielkopolskiego Centrum Wspierania Inwestycji - podaje miasto. Przetarg odbędzie się 20 maja.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
18℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
10.33 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro