Reklama

Puste półki w poznańskich sklepach? "Ludzi przy kasach jak w święta"

fot. czytelnik

Do naszej redakcji dotarło zdjęcie pustych półek z jednego z marketów.

- Półki puste w Auchan, ludzi przy kasach jak w święta. Biedronka podobnie - napisał do nas czytelnik. W mediach pojawia się coraz więcej informacji o tym, że z polskich sklepów znika towar z długą datą przydatności do spożycia. Ma to być związane z wiszącym nad krajem widmem koronawirusa.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Choć w Polsce wciąż nie potwierdzono ani jednego przypadku zarażenia koronawirusem, władze naszego kraju przyznają, że to tylko kwestia czasu. Radio ZET zapytało w poniedziałek Michała Dworczyka, szefa kancelarii premiera, o robienie zapasów. Jak tłumaczył, zawsze warto jest mieć w domu zapas produktów, które pozwolą nam się "wykurować" nawet w przypadku zwykłego przeziębienia. Dworczyk przyznał, że rząd ma zabezpieczone pieniądze na ewentualne zapewnienie Polakom dostaw żywności w sytuacji, gdy jakiś region Polski zostałby objęty kwarantanną czy odizolowany ze względu na koronawirusa.

Apelujemy o zachowanie rozsądku.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
1.77 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro