Reklama
Reklama

Od ponad 3 lat spłaca kredyt za mieszkanie, do którego nie może się wprowadzić. "A Wechta buduje dalej i uzyskuje pozwolenia"

fot. Wechta

Sprawa mieszkań przy ulicy Morzyczańskiej w Poznaniu wciąż bez happy endu.

- Jakim cudem Wechta uzyskał tak szybko pozwolenie na użytkowanie nowej inwestycji, skoro budynek na ulicy Morzyczańskiej ciągle stoi prawie w połowie pusty? W sprawie nic się nie zmieniło, od ponad 3 lat spłacam kredyt, a Wechta buduje sobie dalej i na dodatek uzyskuje pozwolenia. Ten pseudo deweloper nie powinien już nigdy dostać żadnego pozwolenia na budowę, a już na pewno PINB nie powinien dopuścić innej jego inwestycji do użytkowania przed zakończeniem sprawy ul. Morzyczańskiej - pisze do nas czytelnik, który jest oburzony tym, że deweloper dostał pozwolenie na użytkowanie budynków przy ulicy Druskienickiej w Poznaniu.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Wiosenne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 marca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Nasz czytelnik jest jedną z osób, które kupiły mieszkanie w nowym bloku przy ulicy Morzyczańskiej, ale nie może w mieszkaniu mieszkać. Dlaczego? Deweloper nie zapewnił tu wystarczającej liczby miejsc parkingowych, a w związku z tym tylko część mieszkań dopuszczono do użytkowania, konkretnie 132. 92 lokale wciąż stoją puste.

- Bardzo niesprawiedliwe byłoby karanie dewelopera za to, że nie dopełnił formalności przy jednej inwestycji, również przy innych inwestycjach. W przypadku ulicy Druskienickiej wszystkie wymagania zostały spełnione i nie było żadnych przeszkód, by wydać pozwolenie na użytkowanie - mówi Paweł Łukaszewski, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Poznaniu.

Co z Morzyczańską? - W tej sprawie nic się nie zmieniło. Wiem, że deweloper zaskarżył ostateczną decyzję Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, który w październiku ubiegłego roku podtrzymał moją decyzję z 2017 roku i tym samym nie zezwolił na użytkowanie 92 lokali do momentu zapewnienia właściwej liczby miejsc parkingowych dla mieszkańców. Trudno mi powiedzieć jak długo będzie się to ciągnąć w Wojewódzkim Sądzie Admonistracyjnym, ale my z całą pewnością się nie ugniemy. Jest mi bardzo żal osób, które kupiły mieszkania w tym bloku i wciąż nie mogą w nich mieszkać, ale nie może być tak, że będziemy przymykać oko na tak ważne sprawy jak miejsca parkingowe. Tutaj "piłeczka" cały czas jest po stronie dewelopera i tylko od niego zależy gdzie i kiedy wyznaczy miejsca parkingowe dla mieszkańców tego budynku - zauważa Łukaszewski.

Już w ubiegłym tygodniu wysłaliśmy wiadomość do firmy Wechta z pytaniem o plany związane z miejscami parkingowymi przy tej inwestycji. Do dziś nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.50 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro