Reklama
Reklama

Abp Gądecki: kto ma obawy przed zarażeniem nie powinien korzystać z wody święconej z kropielnic

fot. PAP/Paweł Supernak
fot. PAP/Paweł Supernak

Polski Kościół reaguje na zagrożenia związane z koronawirusem.

Na stronie Konferencji Episkopatu Polski pojawił się komunikat przewodniczącego tej instytucji, arcybiskupa Stanisława Gądeckiego. Dokument jest skierowany do duchownych i ma pomóc w podjęciu stosownych decyzji w razie ryzyka pojawienia się ogniska choroby.

- W związku z możliwością pojawienia się koronawirusa na terenie Polski, zachęcam duchowieństwo i wiernych do zachowania zwiększonej ostrożności. W ewentualnych ogniskach tego zjawiska należy - w kościołach i pomieszczeniach parafialnych - przez czas jego trwania starać się o pomniejszenie ryzyka zachorowań poprzez zwrócenie szczególnej uwagi na zachowywanie podstawowych zasad higieny - napisał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski i metropolita poznański.

- Ponieważ istnieje wiele dróg przenoszenia się tego wirusa - a komunikacja między ludźmi jest dzisiaj bardzo intensywna - trzeba, aby księża biskupi w swoich diecezjach, w ośrodkach, w których pojawiłoby się takie zagrożenie, przekazali wiernym informację o możliwości przyjmowania na ten czas Komunii świętej duchowej lub na rękę - dodał duchowny.

- Kto ma obawy przed zarażeniem, ten nie powinien w tym czasie korzystać z wody święconej umieszczonej w kropielnicach - zaznaczył również abp Gądecki.

Pełną treść komunikatu można znaleźć tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
22℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
3.07 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro