Reklama
Reklama

Śnieżycowy Jar można zwiedzać w najbliższy weekend!

fot. Włodzimierz Hoppel
fot. Włodzimierz Hoppel

W tym roku śnieżyce zakwitły szybciej niż zwykle, a to oznacza, że prawdopodobnie będzie można je oglądać jedynie w dwa weekendy.

Wszystko przez pogodę, która zamiast zimę przypomina wiosnę. W Nadleśnictwie Łopuchówko, na terenie którego znajduje się Śnieżycowy Jar dowiedzieliśmy się, że śnieżyce już kwitną i będzie je można oglądać w najbliższy weekend - 29 lutego i 1 marca. - Prawdopodobnie odwiedzenie rezerwatu będzie możliwe jeszcze tylko w jeden weekend i śnieżyce po prostu przekwitną - usłyszeliśmy w Nadleśnictwie.

Na terenie rezerwatu trwa obecnie budowa nowej kładki dla zwiedzających. Prace miały się zakończyć 28 lutego, ale niestety się przedłużają. Oznacza to, że choć wojsko pozwoliło na odwiedzanie Śnieżycowego Jaru w najbliższą sobotę i niedzielę (rezerwat znajduje się na terenie poligonu), turyści nie będą mogli poruszać się po nowej kładce.

Przypominamy - ze względu na ćwiczenia wojska na poligonie w Biedrusku, Śnieżycowy Jar w porze kwitnienia śnieżyc można odwiedzać wyłącznie w terminach wyznaczonych przez Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych. Dojść do rezerwatu można ze Starczanowa (z obwodnicy Murowanej Gośliny zjazd na Mściszewo, następnie za drogowskazami na parking w Starczanowie) lub z Uchorowa (jadąc z Obornik do Murowanej Gośliny skręcamy w Uchorowie w prawo na drogę gruntową; parking pod lasem po prawej stronie). Dla osób niepełnosprawnych istnieje możliwość zaparkowania samochodu tuż przy Śnieżycowym Jarze.

- Dla utrzymania porządku przy obu wejściach do rezerwatu umieszczone zostały drewniane kosze na śmieci. Na teren rezerwatu można wejść z psem pod warunkiem, że będzie on trzymany na smyczy, poruszał się będzie tylko po szlaku i w miarę możliwości nie utrudniał zwiedzania innym osobom - podaje Nadleśnictwo Łopuchówko.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu zimna noc przed nami!
19℃
6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
19.26 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro