Reklama

Jest śledztwo w sprawie gróźb po przyjęciu Karty Równości

fot. WTK
fot. WTK

Podczas sesji Rady Miasta, która odbyła się w połowie lutego, na sali padły ostre słowa.

11 lutego miejscy radni przyjęli Europejską Kartę Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym. Na sesyjnej sali było kilkadziesiąt osób, które protestowały przed przyjęciem dokumentu m.in. odmawiając różaniec, prezentując transparenty "LGBT+ molestuje nas poznaniaków psychicznie za zgodą radnych miasta" czy z krzyżami w dłoniach.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Tuż po przyjęciu Karty, z sali można było usłyszeć ostre słowa pod adresem radnych. Słyszalne były okrzyki "hańba", a także nawiązania do zamordowania prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. - Mieliście przykład, co się działo w Gdańsku. Tu może się okazać, że będzie jeszcze gorzej - wykrzykiwał jeden z mężczyzn.

Przewodniczący Rady Miasta Grzegorz Ganowicz w ubiegłym tygodniu złożył w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury. Jego zdaniem były to groźby. Jak informuje Gazeta Wyborcza, sprawą zajęła się policja. Zeznania w charakterze świadka złożył już Grzegorz Ganowicz. W czwartek wszczęto dochodzenie, procedura tym samym dopiero się rozpoczyna.

Za groźby grozi do 2 lat więzienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
39.32 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro