Reklama
Reklama

Miasto chce poprawić bezpieczeństwo na Głogowskiej: jest 7 wariantów zmian

fot. ZDM

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich, radni, urzędnicy i samorządowcy zapoznają się właśnie z analizami możliwych zmian na ulicy Głogowskiej.

- Łącznie powstało siedem możliwych wariantów, w których uwzględniono ruch pojazdów komunikacji miejskiej, natężenie ruchu samochodów, uwarunkowania przestrzenne (budynki, wjazdy, torowiska) - wyjaśnia ZDM.

Ulica Głogowska od kwietnia ubiegłego roku była badana pod kątem przepływu samochodów, pieszych, rowerzystów oraz komunikacji miejskiej. Analizy prowadzono o różnych porach, w różne dni tygodnia, również podczas imprez targowych, które mają znaczny wpływ na sytuację komunikacyjną w tym rejonie.

- Wykonawca analiz rekomenduje utrzymanie dwóch pasów ruchu na odcinku od mostu Dworcowego po park Wilsona. Na kolejnej części ul. Głogowskiej (od parku po okolice ul. Stablewskiego) możliwe jest wydzielenie jednego normatywnego pasa jezdni - co nie wpłynie znacząco na przepustowość. Zmiany mogą zostać także wprowadzone w rejonie skrzyżowania z ul. Sielską. Dla jadących od strony Górczyna w stronę mostu Dworcowego - wygrodzenie jednego z pasów nie wpłynie na przepustowość - uchylają rąbka tajemnicy drogowcy.

Miasto przystąpi teraz do prac koncepcyjnych, a następnie do prac projektowych, które będą precyzyjnie określić co miałoby się tutaj zmienić.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

13℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
17.75 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro